Trener Ajaksu: Powinniśmy uniknąć nerwowej końcówki

Ajax pokonał Legię 1:0 i awansował do 1/8 finału Ligi Europy. Trener gospodarzy Peter Bosz nie był jednak w pełni zadowolony. Powód? Nerwowa końcówka.

Szymon Mierzyński
PAP
- To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Mogliśmy zdobyć drugą bramkę i wtedy mielibyśmy spokojniejsze ostatnie minuty. Tych emocji w samej końcówce powinniśmy uniknąć - przyznał opiekun holenderskiej ekipy.

Nerwy nie zburzyły jednak radości w Ajaksie. - Jestem dumny ze swoich piłkarzy. Znaleźliśmy się w najlepszej szesnastce Ligi Europy i teraz możemy już czekać na piątkowe losowanie i kolejnego przeciwnika - zaznaczył Peter Bosz.

Zespół z Amsterdamu triumfował w rewanżu 1:0 (po trafieniu Nicka Viergevera w 49. minucie) i wobec bezbramkowego remisu w Warszawie, zameldował się w kolejnej fazie. Legia natomiast walczy już tylko o mistrzostwo Polski.

Czy w dwumeczu z Legią Ajax był drużyną lepszą?