Zobacz klasyfikację najlepszych strzelców Bundesligi. Lewandowski dogonił Aubameyanga

Trwa wyścig o koronę króla strzelców Bundesligi pomiędzy Robertem Lewandowskim i Pierre-Emerickiem Aubameyangiem. Obaj zawodnicy po sobotnich meczach mają na swoich kontach po 19 bramek.

Łukasz Witczyk
East News

Robert Lewandowski rozegrał świetny mecz przeciwko Hamburgerowi SV. Jego Bayern Monachium pokonał rywali walczących o utrzymanie w Bundeslidze aż 8:0. Kapitan reprezentacji Polski zakończył spotkanie z trzema bramkami i przez kilkanaście minut był samotnym liderem wirtualnej klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy.

W 57. minucie "Lewy" opuścił boisko, a w tym samym czasie Pierre-Emerick Aubameyang zdobył swoją pierwszą bramkę dla Borussii Dortmund w starciu przeciwko SC Freiburg. Gabończyk kwadrans później strzelił drugiego gola i zrównał się z Lewandowskim.

Obaj zawodnicy mają na swoich kontach po 19 goli.  Tym samym Polak dogonił Gabończyka, przed sobotnimi meczami tracił do niego jedneą bramkę. Trzeci w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi jest Anthony Modest, który dla 1. FC Koeln zdobył 17 bramek. Swój dorobek powiększył czwarty Timo Werner. Piłkarz RB Lipsk ma już 13 goli w tym sezonie.