Bundesliga: asysta Pawła Olkowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CHRISTIAN MODLA / Paweł Olkowski
PAP/EPA / CHRISTIAN MODLA / Paweł Olkowski

W meczu 22. kolejki Bundesligi RB Lipsk pokonał przed własną publicznością 1.FC Koeln 3:1. Z dobrej strony pokazał się Paweł Olkowski, który zaliczył asystę przy jedynym trafieniu dla gości.

W tym artykule dowiesz się o:

Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli już w 5. minucie, kiedy to bramkarza rywali pokonał Emil Forsberg. Wicelider Bundesligi wykorzystał fatalny błąd Thomasa Kesslera, który źle wybił piłkę. Na przerwę RB schodził przy prowadzeniu 2:0. Samobójczego gola w 34. minucie zdobył Dominic Maroh.

W 53. minucie odżyły nadzieje kibiców gości na wywiezienie co najmniej punktu z Lipska. Christian Clemens wypatrzył na skrzydle podłączającego się do akcji Pawła Olkowskiego. Polak płasko dośrodkował w pole karne, co wykorzystał Yuya Osako, który pokonał bramkarza rywali. Dla Olkowskiego był to dziesiąty w tym sezonie mecz w Bundeslidze i druga asysta. Polak rozegrał pełne 90 minut.

Zespół z Kolonii nie zdołał jednak doprowadzić do wyrównania. W 65. minucie ze zdobycia trzeciej bramki cieszyli się gospodarzy. Najlepszy strzelec RB, Timo Werner, otrzymał podanie z własnej połowy i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans golkiperowi gości.

RB Lipsk - 1.FC Koeln 3:1 (2:0) 1:0 - Emil Forsberg 5' 2:0 - Dominic Maroh (sam.) 34' 2:1 - Yuya Osako 53' 3:1 - Timo Werner 65'

W ten weekend FC Barcelona zawalczy o pierwsze miejsce w tabeli w meczu z Atletico Madryt! Oglądaj hit ligi hiszpańskiej NA ŻYWO w Eleven 26.02 o 16:00 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Czy Paweł Olkowski powinien zostać powołany do reprezentacji Polski?