Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Włodzimierz Lubański mógł grać w Realu Madryt

Ofertę z Realu Madryt miał bardzo poważną. Nie wyjechał, bo takie były czasy. Włodzimierz Lubański, legendarny polski napastnik we wtorek kończy 70 lat.
Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk

To tylko jedna z wielu ciekawych historii dotyczących jego życia i kariery. Zaczęła się w 1972 roku, gdy legendarny trener Helenio Herrera powołał go na mecz z reprezentacji Europy z Ameryką Południową. O tym jakie miał o Włodzimierzu Lubańskim zdanie, pisaliśmy niedawno w jednym z tekstów. Przypomnijmy. 

 - Wiele lat wcześniej, jesienią 1972 roku, Helenio Herrera powołał go do reprezentacji Europy na mecz z Ameryką Południową. Dziennikarze włoskiej "La Gazzetta dello Sport" poprosili argentyńskiego szkoleniowca o uzasadnienie, a "Mag" odparł, że "Lubański posiadł dokładność i siłę strzałów Puskasa, przegląd sytuacji Di Stefano oraz zmysł Bobby'ego Charltona. Naprawdę wiele już umie, ale dopiero pod moją opieką stałby się piłkarskim geniuszem".

Tego geniusza zapragnął mieć wówczas u siebie również Real Madryt. Ponoć oferował nawet milion dolarów. Wtedy była to kwota potężna. W rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna" Lubański wspomina.

 - Mecz odbywał się w Bazylei pod patronatem UNICEF, a ja miałem okazję wystąpić w jednym zespole z wieloma wybitnymi piłkarzami. Wśród nich byli dwaj Hiszpanie Manuel Velazquez i Amaro Amancio. Po tym meczu powiedzieli, że chcieliby, żebym grał z nimi w Realu. Potem przyleciał do Warszawy prezes ich klubu, tyle że nic nie wskórał, a mnie nawet o tym nie poinformowano. 

W 1975 roku reprezentant Polski wyjechał już z kraju. Trafił do belgijskiego Lokeren.

Fantastyczny powrót Realu Madryt! Królewscy uratowali pozycję lidera [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Włodzimierz Lubański był najlepszym polskim piłkarzem w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/Piłka Nożna

Komentarze (1):

 • klossh92 Zgłoś komentarz
  W rocznicę swoich 70-tych urodzin taki sportowiec jak Włodzimierz Lubański zasłużył na coś więcej niż przepisanie paru zdań z innego artykułu. No ale Pan Włodek nikogo nie pobił,
  Czytaj całość
  nie rozpił się czy nie sprzedał swoich medali jak Olga Korbut o której rozpisujecie się obok, więc o czym tu pisać...? WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI, PANIE WŁODZIMIERZU!
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×