Puchar Anglii: Manchester City pewnie awansował, chociaż Pep Guardiola szalał przy linii

Manchester City wygrał z Huddersfield Town 5:1 w powtórzonym meczu Pucharu Anglii i awansował do ćwierćfinału. Jednak początkowo to goście prowadzili w tym spotkaniu, a na sędziego wściekał się Pep Guardiola.

Bartosz Zimkowski
Reuters / Jason Cairnduff
Sensacyjnie rozpoczął się ten mecz, ponieważ w szóstej minucie Huddersfield Town wyszło na prowadzenie. Harry Bunn otrzymał podanie od Philipa Billinga i strzałem między nogami Claudio Bravo zdobył gola. Gospodarze wściekali się, że sędzia aż trzykrotne nie wskazał na "wapno" i mieli w tym dużo racji, ponieważ Paul Tierney źle interpretował sytuacje w polu karnym zespołu z The Championship. Ci ewidentnie zagrali piłkę ręką.

Po dwóch kwadransach od rozpoczęcia meczu złość w gole zaczęli zamieniać w gracze Pepa Guardioli. Przy pierwszej bramce Raheem Sterling wpadł w pole karne i zagrał na czwarty metr, gdzie Leroy Sane tylko dołożył nogę.

Pięć minut później arbiter podyktował już "jedenastkę" za faul na Otamendim. Pewnym egzekutorem okazał się Sergio Aguero, który zmylił bramkarza.

180 sekund później miał jeszcze asystę na swoim koncie po tym jak zagrał na trzeci metr do Pablo Zabalety, który wpisał się na listę strzelców.

Wynik 3:1 to był najmniejszy wymiar kary dla gości, ponieważ piłką w słupek trafiali jeszcze Sane oraz Aguero.

Po zmianie stron tempo meczu wyraźnie spadło. 17 minut przed końcem Sterling dośrodkował na krótki słupek, gdzie idealnie stopę do piłki dołożył Aguero i zakończył pojedynek z dubletem. Niemal kopię tej sytuacji mieliśmy w doliczonym czasie gry, a tym razem wrzucał Jesus Navas, a Kelechi Iheanacho wpisał się na listę strzelców.

The Citizens ostatecznie wygrali 5:1, a w ćwierćfinale Pucharu Anglii Manchester City zagra na Riverside Stadium z Middlesbrough.

Manchester City - Huddersfield Town 5:1 (3:1)
0:1 - Harry Bunn 6'
1:1 - Leroy Sane 30'
2:1 - Sergio Aguero (k.) 35'
3:1 - Pablo Zabaleta 38'
4:1 - Sergio Aguero 73'
5:1 - Kelechi Iheanacho 90+1'

Man City: Bravo - Clichy, Otamandi, Stones, Zabaleta - Fernandinho, Sterling, Garcia, De Bruyne (75' Delph), Sane (82' Navas) - Aguero (80' Iheanacho)

Huddersfield: Coleman - Craine,  Hudson, Stankovic, Holmes-Dennis - Whitehead, Billings (68' Hogg), Lolley (62' Smith), Payne, Bunn (54' La Parra) - Quaner.

Żółte kartki: Gorenc-Stankovic, Hudson (Huddersfield).

Sędzia: Paul Tierney.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)