Bundesliga: Borussia M'gladbach wygrała po kanonadzie

W spotkaniu 23. kolejki Bundesligi Borussia M'gladbach pokonała Schalke 04 Gelsenkirchen 4:2. Bohaterem gospodarzy był Fabian Johnson, który zdobył dwie bramki.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / SASCHA STEINBACH
Gospodarze prowadzenie objęli w 28. minucie. Wtedy to Fabian Johnson zakończył kontrę gospodarzy celnym strzałem, a asystował mu Patrick Herrmann. Borussia z prowadzenia cieszyła się tylko dziesięć minut. Do wyrównania doprowadził Nabil Bentaleb, który pewnym strzałem zamienił rzut karny na bramkę.

Po przerwie rozstrzelali się miejscowi i w ciągu dwunastu minut trzykrotnie trafiali do siatki rywala. Najpierw Johnson otrzymał dokładne podanie od Stindla i sprytnym strzałem pokonał golkipera. Schalke nie zdążyło się otrząsnąć po stracie tego gola, a przegrywało już 1:3. Tym razem powody do radości miał Oscar Wendt, a w 75. minucie kibiców w ekstazę wprawił Raffael. Gości stać było jedynie na trafienie Leona Goretzki, które dla Schalke było marnym pocieszeniem.

Borussia M'gladbach - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:2 (1:1)
1:0 - Fabian Johnson 28'
1:1 - Nabil Bentaleb (k.) 38'
2:1 - Fabian Johnson 64'
3:1 - Oscar Wendt 67'
4:1 - Raffael 76'
4:2 - Leon Goretzka 82'

Który zespół zakończy rozgrywki Bundesligi na wyższym miejscu?