Serie A: bezbramkowe 180 minut Atalanty Bergamo z ACF Fiorentina

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Drugi raz w sezonie Atalanta Bergamo zremisowała 0:0 z ACF Fiorentina. Kompromisowy wynik w 27. kolejce Serie A jest sprawiedliwy, ale niekorzystny dla obu klubów.

W tym artykule dowiesz się o:

ACF Fiorentina ma 10 punktów straty do Atalanty Bergamo w tabeli, choć to prędzej ona, a nie rywal była wymieniana jako kandydat, by dostać się do europejskich pucharów. Porażka w Bergamo praktycznie przekreślała szansę, by wyprzedzić Atalantę, więc Fiorentina ruszyła do przodu, by utrzeć nosa rewelacji Serie A.

Blisko gola był Nikola Kalinić. Najlepszy strzelec Fiorentiny schował się między obrońcami gospodarzy i główkował blisko bramki. Generalnie bramkarz Atalanty Etrit Berisha miał więcej pracy w pierwszej połowie. 10 minut przed jej końcem zatrzymał trudne uderzenie Cristiana Tello, który popisał się solowym rajdem.

Po strzale Tello gospodarze zaczęli groźnie ripostować. Ponadto chcieli wykorzystać słabość przeciwnika w drugich połowach. Po powrocie z szatni Fiorentina pozwalała w lutym na pościgi Borussii M'gladbach oraz Torino FC.

W Bergamo drużyna Paulo Sousy, którego posada, zdaniem mediów, wisi na włosku, nie straciła impetu. W pierwszym kwadransie drugiej połowy Kalinić trafił przewrotką do bramki, ale był na minimalnym spalonym. Po przeciwnej stronie boiska Ciprian Tatarusanu zatrzymał końcami palców uderzenie Alejandro Gomeza. Rumuna można było śmiało nazwać bohaterem końcówki meczu, ponieważ zaprezentował kilka, klasowych interwencji. Bezbramkowy wynik nie uległ zmianie mimo ofensywnego usposobienia drużyn.

Remis jest sprawiedliwym, ale niekorzystnym dla obu stron rezultatem. Atalanta może stracić czwarte miejsce w tabeli na rzecz Lazio, a Fiorentina od trzech kolejek praktycznie stoi w miejscu. Zdobyła 2 z możliwych 9 punktów. Ciekawe, że również w rundzie jesiennej starcie tych drużyn było bezbramkowe.

Atalanta Bergamo - ACF Fiorentina 0:0

Atalanta: Etrit Berisha - Rafael Toloi, Mattia Caldara, Andrea Masiello - Andrea Conti, Jasmin Kurtić (69' Anthony Mounier), Ramo Freuler, Leonardo Spinazzola - Marco D'Alessandro (46' Alberto Grassi), Alejandro Gomez - Andrea Petagna (86' Alberto Peloschi).

Fiorentina: Ciprian Tatarusanu - Carlos Sanchez, Gonzalo Rodriguez, Davide Astori -Federico Chiesa (72' Federico Bernardeschi), Matias Vecino, Milan Badelj, Cristian Tello - Josip Ilicić (81' Maximiliano Olivera), Borja Valero - Nikola Kalinić (90' Khouma Babacar).

Żółte kartki: D'Alessandro, Masiello (Atalanta) oraz Chiesa, Ilicić, Rodriguez, Astori (Fiorentina).

Sędzia: Marco Guida.

Czy Atalanta Bergamo wystąpi w następnym sezonie w europejskich pucharach?