Liga Mistrzów: Robert Lewandowski katem Arsenalu

Po wtorkowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Arsenal Londyn - Bayern Monachium (1:5) Robert Lewandowski został prawdziwym katem Kanonierów w Champions League.

Maciej Kmita
Reuters
Do przerwy rewanżowego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów Arsenal prowadził z Bayernem po golu Theo Walcotta, ale w 55. minucie do wyrównania doprowadził Robert Lewandowski, który pokonał Davida Ospinę strzałem z rzutu karnego.

Był to już 39. gol w 60. występie "Lewego" w Champions League, a dorobek Polaka w tych rozgrywkach uzupełnia 12 asyst. To oznacza, że 29-latek ma udział w bramce swojego zespołu co 98 rozegranych minut. "Lewy" ma na rozkładzie już 17 drużyn, przeciwko którym zagrał w Champions League, a jego ulubionymi rywalem jest właśnie Arsenal.

W ośmiu dotychczasowych występach przeciwko Kanonierom strzelił cztery gole i zaliczył trzy asysty. Drugi na liście ofiar Lewandowskiego jest Real Madryt - w pojedynkach z Królewskimi strzelił pięć goli, w tym cztery w pamiętnym meczu z edycji 2012/2013, i zaliczył jedną asystę.

Ogółem: 39 12 60

Co ciekawe, Lewandowski jest równie skuteczny w meczach fazy grupowej (0,67 gola na spotkanie), co w spotkaniach fazy pucharowej (0,67) Ligi Mistrzów.

Robert Lewandowski to najlepszy polski piłkarz w historii?