Bundesliga: Anthony Modeste nie odpuszcza Lewandowskiemu

Na dwa gole Roberta Lewandowskiego Anthony Modeste, trzeci w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi, odpowiedział dubletem. FC Ingolstadt 04 zremisowało z 1.FC Koeln 2:2, a 90 minut zagrał Paweł Olkowski.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA/Marius Becker
Już w 15. minucie 1.FC Koeln wyszło na prowadzenie po tym jak sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł jeden z najskuteczniejszych napastników ligi Anthony Modeste i okazji nie zmarnował.

Gospodarze jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania za sprawą Dario Lezcano, a w tej części gry żółtą kartką został ukarany Paweł Olkowski. Polak sfaulował rywala w 28. minucie.

Drużyna z Kolonii ponownie wygrywała za sprawą Modeste, który jednak swoją bramkę uzyskał ze spalonego. Nie dostrzegli tego sędziowie i snajper 1. FC Koeln mógł celebrować trafienie numer 19. w Bundeslidze. Nadal do Roberta Lewandowskiego traci tylko dwa gole.

Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 2:2, ponieważ FC Ingolstadt 04 remis zapewnił Romain Bregerie po fatalnym klopsie bramkarza.

FC Ingolstadt 04 - 1.FC Koeln 2:2 (1:1)
0:1 - Anthony Modeste (k.) 15'
1:1 - Dario Lezcano 42'
1:2 - Anthony Modeste 61'
2:2 - Romain Bregerie 69'

Czy Modeste strzeli minimum 25 goli w Bundeslidze?