Premier League: kolejna klęska Arsenalu

Arsenal znów srogo zawiódł swoich kibiców. W sobotnim meczu Premier League londyńczycy przegrali na wyjeździe West Bromwich Albion 1:3.
Bartosz Zimkowski
piłkarze Arsenalu Londyn Reuters / Andrew Boyers / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu Londyn

Bardzo dobrze otworzył się ten mecz, ponieważ po kwadransie kibice widzieli dwa gole. Zaczęło się od trafienia dla gospodarzy. Nacer Chadli dośrodkował futbolówkę na czwarty metr, a tam Craig Dawson wyskoczył wyżej od Laurenta Koscielnego i głową wpakował piłkę do siatki.

180 sekund później był już remis i tym razem zawalił Chadli, który spuścił z oka Alexisa Sancheza. Ten otrzymał idealnie podanie od Granita Xhaki, na zamach zwiódł dwóch rywali i uderzeniem pod poprzeczkę strzelił gola numer 18 w Premier League.

Arsenal dominował w kolejnych minutach, ale niewiele z tego wynikało. Sam Sanchez nie jest w stanie wygrać londyńczykom wszystkich meczów. Na domiar złego kontuzji w pierwszej połowie doznał Petr Cech i musiał opuścić boisko.

O tym jak ważna jest to informacja, Kanonierzy przekonali się w 56. minucie. Wówczas David Ospina popełnił błąd wybijając piłkę wprost pod nogi Hala Robsona-Kanu (Walijczyk ledwie 120 sekund wcześniej wszedł na murawę). Ten płaskim strzałem zdobył gola.

Kwadrans przed końcem WBA zadało kolejny cios i była to powtórka z 12. minuty. Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego i ponownie Craig Dawson głową wpakował piłkę do siatki po uderzeniu z czterech metrów.

Arsenal doznał kolejnego upokorzenia w tym sezonie, a za takie należy uznać porażkę z WBA.

West Bromwich Albion - Arsenal FC 3:1 (1:1)
1:0 - Craig Dawson 12'
1:1 - Alexis Sanchez 15'
2:1 - Hal Robson-Kanu 56'
3:1 - Craig Dawson 75'

WBA: Foster - Dawson, McAuley, Evans, Nyom - Livermore, Fletcher - Brunt (72' Yacob), Chadli (89' Field), McClean - Rondon (54' Robson-Kanu).

Arsenal: Cech (38' Ospina) - Bellerín, Mustafi, Koscielny, Monreal - Xhaka, Ramsey - Walcott (65' Giroud), Oxlade-Chamberlain, Alexis Sanchez (78' Iwobi) - Welbeck.

Żółte kartki: McClean (WBA).

Sędzia: Neil Swarbrick.

Weekend hitów w lidze hiszpańskiej: Athletic – Real Madryt, Sevilla – Atletico Madryt, FC Barcelona - Valencia! Zobacz te mecze NA ŻYWO w kanałach ELEVEN SPORTS na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.