Stomil Olsztyn rozgromił Znicz Pruszków

Stomil Olsztyn na własnym stadionie rozgromił beniaminka Nice I ligi 5:1. Wszystkie bramki padły po przerwie. Dzięki wygranej gospodarze oddalili się od strefy spadkowej.

Michał Piegza
stadion Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Bartosz Zimkowski / Na zdjęciu: stadion Stomilu Olsztyn
Obydwa zespoły miały ostatnio problemy z wygrywaniem. Stomil w 2017 roku był niepokonany, urywając punkty zespołom walczącym o ekstraklasę.

Od początku do ataku ruszyli gospodarze, którzy chcieli wykorzystać fakt, że rywale w środę odrabiali zaległości (porażka z Olimpią Grudziądz). Olsztynianie stworzyli sobie kilka wybornych sytuacji, jednak m.in. Tsubasa Nishi, a kilka minut później Grzegorz Lech zmarnowali okazje.

Worek z bramkami otworzył się chwilę przed przerwą. Do dośrodkowaniu doszedł Patryk Kun i głową wyprowadził olsztynian na prowadzenie.

Wydawało się, że po zmianie stron goście ruszą do odrabiania strat. Tak mogło się stać, jednak to gospodarze w krótkim czasie znokautowali rywala. W 52. minucie Rafał Kujawa podwyższył wynik, a dwanaście minut później ten sam piłkarz zachował zimną krew w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Koniec kanonady? Nic z tych rzeczy. Po kolejnych dwóch minutach było już 4:0. Kun spokojnym uderzeniem sfinalizował zespołową akcję Stomilu. Goście honor częściowo uratowali w 87. minucie. Uderzał Adrian Paluchowski, tor lotu piłki zmienił Arkadiusz Czarnecki. Ostatnie słowo należało do olsztynian. Paweł Wojowski, który dał dobrą zmianę przed tygodniem w Katowicach, tym razem po raz kolejny wykorzystał otrzymaną szansę i na minutę przed końcem wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków 5:1 (1:0)
1:0 - Kun 45'
2:0 - Kujawa 52'
3:0 - Kujawa 65'
4:0 - Kun 67'
4:1 - Czarnecki (sam.) 87'
5:1 - Wojowski 89'

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Marcel Ziemann, Tomasz Wełnicki, Arkadiusz Czarnecki, Jarosław Ratajczak - Patryk Kun, Jakub Piotrowski, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech (74' Wiktor Biedrzycki), Tsubasa Nishi (75' Paweł Wojowski) - Rafał Kujawa (84' Tomasz Zahorski).

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Marcin Rackiewicz, Grzegorz Janiszewski, Maciej Mysiak, Michał Kucharski (68' Mateusz Stryjewski) - Aleksander Jagiełło, Krzysztof Kopciński (46' Tomas Borek), Andrzej Niewulis, Maksymilian Banaszewski (55' Karol Podliński), Patryk Kubicki - Adrian Paluchowski.

Żółte kartki: Janiszewski, Rackiewicz (Znicz).

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Weekend hitów w lidze hiszpańskiej: Athletic – Real Madryt, Sevilla – Atletico Madryt, FC Barcelona - Valencia! Zobacz te mecze NA ŻYWO w kanałach ELEVEN SPORTS na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.