Premier League: Hull w coraz gorszej sytuacji. Kamil Grosicki stracił miejsce w składzie

Kamil Grosicki po raz pierwszy nie zagrał w podstawowym składzie Hull City, a Tygrysy przegrały na wyjeździe w meczu 29. kolejki Premier League z Evertonem 0:4.

Bartosz Zimkowski
Reuters / Jason Cairnduff

Kamil Grosicki miał po raz szósty raz z rzędu pojawić się w podstawowym składzie Hull City. W sobotę ekipę Polaka czekało trudne wyjazdowe starcie w Premier League z Evertonem. Tymczasem reprezentant Biało-Czerwonych znalazł się wśród rezerwowych i na boisku pojawił się w drugiej połowie.

Od początku przewaga należała do Evertonu i już w 9. minucie ekipa Ronalda Koemana wygrywała. Akcję przeprowadzili młodzi zawodnicy The Toffees - Tom Davies zagrał na piąty metr, gdzie Dominic Calvert-Lewin strzałem prawą nogą zdobył gola.

Tygrysy prezentowały się bardzo słabo, niewiele były w stanie zdziałać pod bramką przeciwnika. Nic dziwnego, że nieco po godzinie Marco Silva sięgnął po Kamila Grosickiego, ale w 73. minucie sytuacja Hull mocno się skomplikowała. Za faul czerwoną kartką został ukarany Tom Huddlestone. Gospodarze do końca spotkania zaaplikowali rywalom aż trzy gole, a dwa z nich były autorstwa Romelu Lukaku.

Hull przegrało 0:4 i zaprezentowało się bardzo słabo. Znów niewiele zdziałał Kamil Grosicki. Polskiemu skrzydłowemu brakowało dokładności w zagraniach.

Na nieszczęście Tygrysów wygrał zespół Crystal Palace, do którego Hull traciło punkt przed sobotnimi starciami w Premier League.

4:0 - Romelu Lukaku 90+4'

Czerwona kartka: Tom Huddlestone /73' - za faul/ (Hull).

Stoke City - Chelsea Londyn 1:2 (1:1)
0:1 - Willian 13'
1:1 - Jonathan Walters (k.) 38'
1:2 - Gary Cahill 87'

Sunderland AFC - Burnley FC 0:0

West Ham United - Leicester City 2:3 (1:3)
0:1 - Riyad Mahrez 5'
0:2 - Robert Huth 7'
1:2 - Manuel Lanzini 20'
1:3 - Jamie Vardy 39'
2:3 - Andre Ayew 63'

Weekend hitów w lidze hiszpańskiej: Athletic – Real Madryt, Sevilla – Atletico Madryt, FC Barcelona - Valencia! Zobacz te mecze NA ŻYWO w kanałach ELEVEN SPORTS na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.