Ligue 1: epizod Mariusza Stępińskiego. Igor Lewczuk gromi rywala

Girondins Bordeaux pokonało w sobotnim meczu Ligue 1 Montpellier HSC aż 5:1, a pełne 90 minut w barwach Żyrondystów rozegrał Igor Lewczuk. Epizod zaliczył w FC Nantes Mariusz Stępiński.

Bartosz Zimkowski
Igor Lewczuk AFP / FRED TANNEAU / Igor Lewczuk
Dla 31-letniego Igora Lewczuka był to mecz numer 18 w Ligue 1 tym sezonie. Ma na koncie bramkę, a w sobotę Girondins Bordeaux rozbiło przed własną publicznością Montpellier HSC aż 5:1. Dwie bramki zdobył Diego Rolan, a reprezentant Polski spędził na boisku pełne 90 minut.

Bordeaux w ligowej tabeli zajmuje szóste miejsce i do czwartego Lyonu traci już tylko cztery punkty. Jednak drużyna Macieja Rybusa ma do rozegrania dwa spotkania więcej od Żyrondystów.

Do meczowej kadry FC Nantes wrócił Mariusz Stępiński, ale na boisku pojawił się w doliczonym czasie gry. Gospodarze rywalizowali z OGC Nice i zremisowali ten mecz 1:1. W sumie na konto Polaka można zapisać pięć minut, ponieważ tyle trwał jego występ.