Timo Horn: To dlatego Modeste jest lepszy od Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL
PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL
zdjęcie autora artykułu

W miniony weekend Anthony Modeste zdobył dla FC Koeln trzy gole, dzięki czemu przeskoczył w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi Roberta Lewandowskiego. - Umiejętności Anthonego trzeba cenić wyżej, niż Lewego - powiedział Timo Horn.

Po ostatnim meczu 1.FC Koeln z Herthą Berlin (4:2), w którym Anthony Modeste zdobył trzy bramki pozwalające na przeskoczenie w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi Roberta Lewandowskiego, jeden z dziennikarzy zadał bramkarzowi gospodarzy Timo Hornowi pytanie: kto jest najlepszym napastnikiem ligi? Odpowiedź była dość zaskakująca.

- To, co robi Anthony (Modeste - przyp.red.), wyceniam wyżej, niż osiągnięcia jego rywali w walce o koronę króla strzelców - powiedział bramkarz i dodał: - Robert Lewandowski na przykład dostaje sześć - siedem podań na srebrnej tacy w meczu. "Tony" z kolei musi sobie to wszystko sam wypracowywać. Dlatego właśnie trzeba go cenić wyżej.

Po 23 kolejkach Bundesligi liderem klasyfikacji strzelców jest Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk zdobył w tym sezonie 23 gole. Drugi Modeste ma na koncie 22 bramki. Lewandowski na listę strzelców wpisywał się 21 razy. Do końca sezonu zostało dziewięć kolejek, finisz zapowiada się więc fascynująco.

ZOBACZ WIDEO Piękne trafienie Griezmanna! Zobacz skrót meczu Atletico - Sevilla [ZDJĘCIA ELEVEN]

Źródło artykułu: