Liga Mistrzów: Arsenal i Bayern ukarani przez UEFA

Arsenal i Bayern Monachium zostały ukarane przez UEFA za wydarzenia z meczu Ligi Mistrzów na Emirates Stadium. Pojedynek wygrał mistrz Niemiec 5:1.

Bartosz Zimkowski
stadion Emirates Stadium Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: stadion Emirates Stadium
Oba kluby zostały ukarane za naruszenie przepisów dyscyplinarnych UEFA. Na boisko poleciały serpentyny i w sumie Arsenal musi zapłacić europejskiej federacji 4300 funtów, a Bayern Monachium 2600 funtów.

Kanonierzy dodatkowo musieli odpowiedzieć przed komisją dyscyplinarną za incydent z drugiej połowy, kiedy na boisko wbiegł jeden z kibiców. Sędzia musiał przerwać grę zanim nieproszony gość został złapany przez stewardów. Na szczęście nie zrobił krzywdy żadnemu z piłkarzy.

Bayern wygrał na Emirates Stadium 5:1 i w dwumeczu 10:2, dzięki czemu awansował do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Tam zagra z Realem Madryt.