Kokpit Kibice

Mistrzostwa Europy U-21 2017. Marcin Dorna wiele obiecuje sobie po Bartoszu Kapustce

Mecz z Włochami (1:2), który był przedostatnim testem reprezentacji Polski U-21 przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy, pokazał, że Bartosz Kapustka może być dużym wzmocnieniem "młodzieżówki" przed turniejem.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Bartosz Kapustka WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Bartosz Kapustka

Dla Bartosza Kapustki występ przeciwko Włochom był pierwszym w kadrze U-21 od czerwca 2015 roku. Trzy miesiące później "podebrał" go Adam Nawałka i 21-latek gościł na każdym zgrupowaniu pierwszej reprezentacji. Kapustka był jednym z objawień el. Euro 2016 i odkryć samego turnieju finałowego, po którym przeniósł się z Cracovii do Leicester City. Choć jesienią nie wystąpił w żadnym meczu mistrza Anglii, selekcjoner nadal wysyłał mu powołania, ale przed meczem z Czarnogórą zrezygnował z jego usług i Kapustka zameldował się na zgrupowaniu "młodzieżówki".

Jak pokazał mecz z Italią, Kapustka nie potraktował gry w kadrze U-21 jako zesłania. Pomocnik mistrza Anglii pracował dla drużyny, nie oszczędzał się w destrukcji i nie odstawiał nogi w stykowych sytuacjach. To od jego przechwytu zaczęła się akcja, po której bramkę zdobył Dawid Kownacki i w dodatku sam asystował strzelcowi. Jeśli w czwartkowy wieczór przy Kałuży 1 któryś z Polaków nie odstawał od Włochów, to właśnie Kapustka.

- Wymagam od siebie więcej, niż pokazałem w tym meczu - przyznał samokrytycznie 14-krotny reprezentant Polski, dodając: - Występ przeciwko Włochom był moim pierwszym od półtora miesiąca. Jesteśmy jednak profesjonalistami i kiedy dostajemy szansę, to musimy być gotowi na grę i fizycznie, i psychicznie. Każda szansa się liczy. Chciałbym grać więcej, a taki występ w kadrze U-21 był dla mnie bardzo ważny.

Duże nadzieje z Kapustką wiąże selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski, Marcin Dorna. Dla 21-latka z Leicester City szkoleniowiec uczynił wyjątek i skomentował jego występ "na gorąco": - Nie mam w zwyczaju oceniać zawodników tuż po meczu i to na forum publicznym, ale Bartek to zawodnik, który na pewno podniesie jakość naszego zespołu. Może grać na skrzydle i jako środkowy pomocnik - bierzemy pod uwagę oba warianty.

Podczas gdy w Polsce prowadzona jest dyskusja w sprawie występu zawodników pierwszej reprezentacji na Mistrzostwach Europy U-21 2017, Kapustka jasno deklaruje, że chce zagrać w turnieju: - Mogę mówić za siebie: jeśli będzie taka możliwość, to będę chciał wziąć udział w mistrzostwach.

ZOBACZ WIDEO Sześć goli w meczu Barcelony. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]

Bartosz Kapustka powinien wziąć udział w ME U-21 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×