Fatalna passa Zagłębia - wyniki sobotnich spotkań 22. kolejki gr. zachodniej II ligi

Ciągle swoich sympatyków zawodzą gracze Zagłębie. W sobotę podopieczni Janusza Kuduby stracili punkty z ostatnią w tabeli Polonią Słubice. Z kolei w meczu na szczycie MKS Kluczbork pokonał Raków 1:0.

Adrian Dudkiewicz

W przeciwieństwie do poprzedniej kolejki tym razem nasi piłkarze strzelili sporo bramek. Najwięcej padło w Koronowie, gdzie Victoria uległa Elanie Toruń 2:4. Porażka dla zespołu Macieja Karabasza może być brzemienna w skutkach, bowiem po zwycięstwie w Sosnowcu ostatniej w tabeli Polonii żółto-niebiescy do strefy barażowej tracą już jedenaście punktów.

Jednak największy zawód swoim kibicom sprawiło Zagłębie Sosnowiec. Dla gospodarzy to już trzecia porażka od momentu rozpoczęcia ligowych rozgrywek. I może nie byłoby w tym nic sensacyjnego gdyby nie to, że gracze Janusza Kudyby w sobotnie popołudnie nie dali rady zdecydowanemu outsaiderowi ze Słubic. Jeszcze do przerwy sosnowiczanie byli w stanie utrzymać jednobramkowe prowadzenie, ale w drugiej połowie rozstrzelali się przyjezdni. Zwycięstwo Polonii w 73. minucie zapewnił Paweł Posmyk, który strzałem zza pola karnego pokonał Gostomskiego.

W meczu na szczycie MKS Kluczbork wygrał z Rakowem Częstochowa 1:0. Zwycięstwo biało-niebieskim wcale nie przyszło jednak łatwo, bowiem decydują akcję zawodnicy Andrzeja Polaka przeprowadzili dopiero w 87. minucie spotkania. Umiejętnie w polu karnym Rakowa znalazł się Tuszyński, który z najbliższej odległości pokonał Pyskatego. Spory wpływ na ostateczny wynik sobotniej potyczki miało też zdarzenie z 80. minuty gry, kiedy czerwoną kartkę za uderzenie rywala zobaczył Arkadiusz Gołąb.

W innych spotkaniach na uwagę zasługuje wysokie zwycięstwo Nielby w Zielonej Górze oraz bezbramkowy remis na boisku w Janikowie. Punktami podzielili się też piłkarze Miedzi i GKS-u Tychy.

Wyniki 22. kolejki gr.zachodniej II ligi:

MKS Kluczbork - Raków Częstochowa 1:0 (0:0)
1:0 - Tuszyński 87'

Unia Janikowo - Chemik Police 0:0

Victoria Koronowo - Elana Toruń 2:4 (1:4)

1:1 - Żyła 68'

Zagłębie Sosnowiec - Polonia Słubice 1:2 (1:0)
1:0 - Myśliwy 9'
1:1 - Lilo 46'
1:2 - Posmyk 73'

Lechia Zielona Góra - Nielba Wągrowiec 0:3 (0:2)
0:1 - Gryszyński 31'
0:2 - Mikołajczak (k.) 36'
0:3 - Mikołajczak (k.) 57'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!