El. MŚ 2018: nietykalni! Reprezentacja Polski śrubuje znakomitą serię

Pod wodzą Adama Nawałki reprezentacja Polski przegrała tylko jeden z 19 meczów meczów o punkty. Mało tego, porażka nie groziła Biało-Czerwonym w żadnym z 10 ostatnich spotkań o stawkę - drużyna narodowa jest nietykalna już od 16 godzin!

Maciej Kmita
Robert Lewandowski PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Jedynej porażki w meczu o punkty kadra Adama Nawałki doznała 4 września 2015 roku w meczu 7. kolejki el. Euro 2016. Biało-Czerwoni nie przegrali żadnego z 12 kolejnych spotkań o stawkę i to druga najdłuższa seria w historii reprezentacji Polski - rekord wszech czasów wynosi 14 nieprzegranych meczów.

Przed niedzielnym spotkaniem z Czarnogórą warto zwrócić uwagę na też na inny fakt: po raz ostatni w pojedynku o stawkę Polacy musieli odrabiać straty... 17 miesięcy temu! Ostatnim meczem, w którym byli zmuszeni do gonienia wyniku, było rozegrane 8 października 2015 roku spotkanie 9. kolejki el. Euro 2016 ze Szkocją (2:2). Od 62. minuty przegrywaliśmy w Glasgow 1:2, ale w doliczonym czasie gry remis zapewnił nam Robert Lewandowski.

Od tego czasu Polska rozegrała 10 spotkań o stawkę i w żadnym z nich nasi rywale nie byli na prowadzeniu nawet przez sekundę. To łącznie już 960 minut, czyli dokładnie 16 godzin nietykalności!

Mało tego, w czterech z tych spotkań Polacy nie stracili ani jednego gola, a działo się to w spotkaniach, w których defensywę tworzyli Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan i Artur Jędrzejczyk. To dobry prognostyk przed niedzielnym pojedynkiem z Czarnogórą, ponieważ w Podgoricy właśnie ci zawodnicy stworzą blok obronny reprezentacji Polski.