Zagłębie - Znicz: klęska sosnowiczan

Zagłębie Sosnowiec 0:3 przegrało na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków. Wszystkie gole padły po przerwie. Dla beniaminka trafiali Przemysław Kita (dwie bramki) oraz Aleksander Jagiełło.

Michał Piegza
Zagłębie pokonując Znicz miało umocnić się w ścisłej czołówce Nice I ligi i wobec potknięć rywali zwiększyć szanse na awans do Lotto Ekstraklasy.

Tymczasem kibiców zespołu z Sosnowca po raz kolejny spotkał zawód. Gospodarze od początku starali się złamać defensywnie nastawionych rywali, ale grali nieskutecznie. W 7. minucie Michał Fidziukiewicz minął już nawet bramkarza, ale z trudnej pozycji przestrzelił. Dwadzieścia minut później ten sam zawodnik trafił w słupek. Wtedy już jednak Znicz coraz częściej zaczynał zagrażać Zagłębiu.

Przed przerwą to jednak gospodarze stwarzali sobie groźniejsze okazje. W 35. minucie z przedpola bramkowego uderzał Martin Pribula, Piotr Misztal instynktownie odbił strzał. Natomiast chwilę przed przerwą mocną próbę Żarko Udovicicia sparował bramkarz, a dobitka Fidziukiewicza trafiła w poprzeczkę.

Po przerwie wciąż częściej w ataku byli gospodarze. Znicz czekał na swój moment i doczekał się go w 57. minucie. Kontrę gości celnym strzałem wykończył Przemysław Kita. Po stracie gola Zagłębie nie potrafiło stworzyć większego zagrożenia pod bramką pruszkowian. Uderzał m.in. Sebastian Dudek, pomocnik jednak w trwającym sezonie ma dużo więcej do powiedzenia poza boiskiem niż na nim.

Z każdą kolejną minutą gospodarze grali coraz bardziej nerwowo, więc... goście sprawy wzięli w swoje ręce. W 79. minucie przeprowadzili kontrę, którą ponownie wykończył Kita. Dziesięć minut później było już 0:3! Po rzucie rożnym dla Zagłębia Znicz ponownie skontrował sosnowiczan i Aleksander Jagiełło ustalił wynik spotkania na 0:3.

Zagłębie Sosnowiec - Znicz Pruszków 0:3 (0:0)
0:1 - Przemysław Kita 57'
0:2 - Przemysław Kita 79'
0:3 - Aleksander Jagiełło '89

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak - Konrad Budek (46' Konrad Michalak), Łukasz Bogusławski, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić - Robert Bartczak, Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Wojciech Łuczak (53' Tomasz Nowak), Martin Pribula (74' Dawid Ryndak) - Michał Fidziukiewicz.

Znicz PruszkówPiotr Misztal - Damian Jakubik, Grzegorz Janiszewski, Maciej Mysiak, Marcin Rackiewicz - Aleksander Jagiełło, Tomas Borek, Andrzej Niewulis, Radosław Bartoszewicz (54' Maksymilian Banaszewski), Patryk Kubicki - Przemysław Kita (84' Adrian Paluchowski).

Żółte kartki: Matusiak, Bogusławski, Udovicić (Zagłębie) oraz Jagiełło (Znicz).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Zagłębie Sosnowiec awansuje do Lotto Ekstraklasy?