FARE skarży Zbigniewa Bońka do UEFA

Sprawa komentarzy Zbigniewa Bońka w stosunku do Karoliny Hytrek-Prosieckej z Ekstraklasy SA ma ciąg dalszy - została zgłoszona do UEFA.

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
Zbigniew Boniek Materiały prasowe / UEFA / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Jak powiedział nam Rafał Pankowski ze stowarzyszenia "Nigdy Więcej", kierownictwo "FARE", organizacji zajmujących się różnymi przejawami dyskryminacji w futbolu, zgłosiło protest do wydziału dyscypliny UEFA.

Chodzi o wpis Zbigniewa Bońka adresowany do Karoliny Hytrek-Prosieckiej, dyrektor do spraw komunikacji w Lotto Ekstraklasie. Na jej luźną propozycję wspólnej dyskusji przy kawie w rozmowie z Januszem Piechocińskim i Bońkiem, ten drugi odpisał: "gdy z Piechocińskim rozmawiamy o piłce to nam baba niepotrzebna".

Wywołało to spore oburzenie wśród internautów.

Hytrek-Prosiecka nazwała to "czystą dyskryminacją". - Nie przywiązywałabym do tego wagi, gdyby nie to, że sprawa dotyczy prezesa związku i poważnego kandydata do komitetu wykonawczego UEFA - skomentowała.

Sam Boniek tłumaczył, że to tylko niewybredny żart. Ale nie zdołał wszystkich przekonać.


FARE na swojej stronie przypomina, że w przeszłości Boniek podejmował wiele działań mających na celu osłabienie autorytetu organizacji "Nigdy Więcej", walczącej z rasizmem na stadionach.

ZOBACZ WIDEO Michał Pazdan: Nie jest to nic poważnego
Czy na polskich stadionach występuje problem szowinizmu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×