Sandecja - Drutex-Bytovia: gospodarze zgodnie z normą

Po dwóch porażkach z rzędu Sandecja Nowy Sącz wygrała u siebie pokonując 3:1 walczącą o utrzymanie Drutex-Bytovię Bytów.

Wiosną Sandecja wszystko u siebie wygrywała, a na wyjeździe przegrywała. Z kolei Drutex-Bytovia od listopada nie potrafi zdobyć w Nice I lidze trzech punktów.

Po sobotnim spotkaniu nic się nie zmieniło. Drużyna z Nowego Sącza odniosła kolejną wygraną na własnym stadionie i dzięki temu wróciła do czołówki ligi. W pierwszej części więcej z gry mieli gospodarze, ale nie potrafili zmusić do kapitulacji Gerarda Bieszczada. Gracze Sandecji najczęściej uderzali niecelnie. Tak było w 26. minucie, kiedy po indywidualnej akcji obok bramki przymierzył Maciej Małkowski.

Dużo lepiej mecz wyglądał po zmianie stron. W 50. minucie na 0:1 powinien trafić Sebastian Kamiński, ale w bramce świetnie zachował się Łukasz Radliński. Osiem minut później, po drugiej stronie boiska, skuteczniejszy był Bartłomiej Kasprzak, który popisał się kapitalnym uderzeniem.

Gospodarze krótko cieszyli się z prowadzenia. W 66. minucie obrona Sandecjizaspała przy rzucie wolnym i Bartłomiej Poczobut doprowadził do remisu. Trzy minuty później było już jednak 2:1. Z kornera dograł Małkowski, a nadbiegający Kamil Słaby głową wpakował piłkę do siatki.

Prowadząc jednym golem wciąż więcej z gry mieli gospodarze, którzy na pięć minut przed końcem po raz trzeci trafili do siatki gości. Wprawdzie strzał Małkowskiego obronił Bieszczad, ale nie miał nic do powiedzenia przy dobitce Bartłomieja Dudzica. Bytovia mogła złapać kontakt w 89. minucie kiedy strzał Kamińskiego z rzutu wolnego kapitalnie obronił Radliński.

Sandecja Nowy Sącz - Bytovia Bytów 3:1 (0:0) 1:0 - Bartłomiej Kasprzak 58' 1:1 - Bartłomiej Poczobut 66' 2:1 - Kamil Słaby 69' 3:1 - Bartłomiej Dudzic 85'

Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Lukas Kuban, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bucko, Kamil Słaby - Mateusz Wdowiak, Bartłomiej Kasprzak (78' Michał Gałecki), Grzegorz Baran, Wojciech Trochim (58' Bartłomiej Dudzic), Maciej Małkowski - Maciej Korzym (69' Filip Piszczek).

Drutex-Bytovia BytówGerard Bieszczad - Lukas Bielak (83' Kamil Wacławczyk), Krzysztof Bąk, Martin Cseh - Sebastian Kamiński, Robert Mandrysz (65' Jakub Bąk), Bartłomiej Poczobut, Michał Rzuchowski, Bartosz Wolski (60' Jakub Serafin), Wojciech Wilczyński - Alen Ploj.

Żółte kartki: Kasprzak, Dudzic (Sandecja) oraz Mandrysz, Wilczyński, Bielak (Bytovia).

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Drutex-Bytovia Bytów utrzyma się w Nice I lidze?