Serie A: czyste konto Wojciecha Szczęsnego. Kompromitacja Interu Mediolan

Wojciech Szczęsny zachował czyste konto w wygranym przez AS Roma 3:0 meczu z Bologna FC. W 31. kolejce Serie A skompromitował się Inter Mediolan, który przegrał 1:2 z FC Crotone.

East News / Pierpaolo Piciucco/Actionplus
Na początku meczu w Bolonii aktywni w ofensywie byli obrońcy. Adam Masina raz po raz wbiegał na połowę AS Roma, by zrobić przewagę liczebną. W przeciwne pole karne ruszał przy okazji stałych fragmentów Federico Fazio. Stoper wyprowadził rzymian na prowadzenie w 25. minucie.

Dośrodkowanie Stephana El Shaarawy'ego z rzutu rożnego spadło pod nogi Fazio, który z bliska wkopał piłkę pod poprzeczkę. AS Roma prowadziła 1:0 i nie musiała forsować wysokiego tempa. Powoli wymieniała podania i spychała Bologna FC we własne pole karne.

AS Roma posiadała piłkę przez 69 procent czasu. W końcu gospodarze nie zdążyli przesunąć się na czas i Mohamed Salah strzelił gola na 2:0. Wpadł w pole karne i po miękkim podaniu Edina Dzeko bez chwili zawahania przelobował Antonio Mirante. W 41. minucie faworyt był już blisko zwycięstwa.

Wojciech Szczęsny miał trochę pracy na przedpolu przed przerwą, ale pierwsze, groźne uderzenie obronił dopiero w 47. minucie. Reprezentant Polski miał szczęście, że przyczajony między obrońcami Blerim Dzemaili główkował w sam środek jego bramki. Jeszcze większego farta AS Roma miała w 50. minucie, gdy uderzenie zmiennika Federico Di Francesco zatrzymało się na słupku.

Gdyby któraś z tych szans zaowocowała golem kontaktowym, byłoby jeszcze gorąco w Bolonii. Gospodarze nie postraszyli jednak faworyta. AS Roma dołożyła trafienie na 3:0 w 75. minucie po akcji Salaha, Perottiego oraz strzale Dzeko i dzięki zwycięstwu umocniła się na pozycji wicelidera Serie A. Giallorossi czekają na odpowiedź SSC Napoli, które wieczorem zagra z Lazio.

Inter Mediolan skompromitował się w meczu z zespołem ze strefy spadkowej. Między 18. a 20. minutą Diego Falcinelli wyprowadził FC Crotone na prowadzenie 2:0 i Inter musiał zorganizować się do szalonego pościgu. Jego efektem było tylko trafienie kontaktowe Danilo D'Ambrosio. Takie wstydliwe wyniki oddalają podopiecznych Stefano Pioliego od europejskich pucharów.

Thiago Cionek wszedł na boisko w 72. minucie meczu US Palermo z AC Milan, natomiast Bartosz Salamon oglądał z ławki rezerwowych całe spotkanie Cagliari Calcio. Defensywy obu klubów spisały się marnie. Ekipa z Sycylii przegrała 0:4 w Mediolanie, natomiast w Cagliari triumfowali 3:2 piłkarze Torino FC. Jednego gola dla Byków strzelił współlider klasyfikacji strzelców Andrea Belotti.

Bologna FC - AS Roma 0:3 (0:2)
0:1 - Federico Fazio 25'
0:2 - Mohamed Salah 41'
0:3 - Edin Dzeko 75'

Bologna: Antonio Mirante - Emil Krafth, Daniele Gastaldello, Domenico Maietta (76' Vasilis Torosidis), Adam Masina - Blerim Dzemaili, Erick Pulgar, Adam Nagy (63' Bruno Petković) - Simone Verdi (46' Federico Di Francesco), Mattia Destro, Ladislav Krejci.

Roma: Wojciech Szczęsny - Antonio Ruediger, Kostas Manolas (77' Thomas Vermaelen), Federico Fazio, Juan Jesus - Kevin Strootman, Daniele De Rossi - Mohamed Salah, Radja Nainggolan, Stephan El Shaarawy (65' Diego Perotti) - Edin Dzeko (85' Francesco Totti).

Żółte kartki: Maietta, Dzemaili, Petković (Bologna) oraz Manolas, Strootman (Roma)

Sędzia: Antonio Damato.