Serie A: Juventus Turyn wygrał przed Ligą Mistrzów. Dublet Gonzalo Higuaina

Juventus Turyn wygrał 2:0 z Chievo Werona w 31. kolejce Serie A. Oba gole dla lidera strzelił Gonzalo Higuain. We wtorek drużyna Massimiliano Allegriego zmierzy się w Lidze Mistrzów z FC Barcelona.

PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO
Trener Massimiliano Allegri nie kalkulował i wystawił silną jedenastkę. Nie galową, ponieważ w meczu z FC Barcelona można spodziewać się na boisku Giorgio Chielliniego, Daniego Alvesa czy Miralema Pjanicia, ale taką, której obowiązkiem było wygrać z Chievo Werona.

Juventus Turyn wyszedł na prowadzenie w 23. minucie po nie pierwszej w sezonie argentyńskiej akcji. Paulo Dybala pobiegł w kierunku linii bramkowej i wycofał piłkę do Gonzalo Higuaina, po którego płaskim uderzeniu na 1:0 bramkarz Andrea Saculin został w blokach.

W ostatnich dniach Higuain zagrał dwa różne mecze z SSC Napoli. W pierwszym, ligowym nie miał nic do powiedzenia na połowie przeciwnika, ale w drugim pucharowym odpowiedział na burzę gwizdów i wyzwisk z trybun dwoma golami. W sobotę Argentyńczyk poszedł za ciosem i przekroczył granicę 20 bramek ligowych.

Na początku drugiej połowy przyjezdni mieli kilka minut, w których rządzili na boisku. Musiał wówczas interweniować Gianluigi Buffon. Mecz mógł zamknąć w 60. minucie Higuain, ale nieznacznie chybił, przez co Stara Dama długo nie miała bezpiecznej przewagi. Dopiero w 84. minucie Higuain poprawił się i drugim trafieniem potwierdził zwycięstwo faworyta.

Juventus jest liderem Serie A. Po zwycięstwie 2:0 z Chievo Werona ma dziewięć punktów przewagi nad AS Roma.

Atalanta Bergamo straciła punkty na własnym stadionie, przez co może w 31. kolejce ponieść straty do rywali, z którym rywalizuje o awans do Ligi Europy. Rewelacja ligi dopiero w 73. minucie doprowadziła do remisu 1:1 w meczu z US Sassuolo.