Premier League: trzy bramki w meczu Sunderlandu z Manchesterem United

Manchester United nie przegrał meczu numer 21 w Premier League pod rząd. W niedzielę ograł Sunderland 3:0 i cały czas liczy się w walce o Ligę Mistrzów.

Bartosz Zimkowski
Reuters / Russell Cheyne

Sunderland ostatnią bramkę w Premier League strzelił... w lutym. To nie napawało optymizmem kibiców Czarnych Kotów i od pierwszej minuty dominowali goście. Jose Mourinho jeśli już traci punkty w tym sezonie, to zwykle na własnym stadionie.

Na pierwszego gola trzeba było czekać do 30. minuty. Herrera zagrał "na ścianę" do Zlatana Ibrahimovicia, który jednak postanowił zrobić dwa kroki i uderzył technicznie z 17 metrów. Jordan Pickford był bez szans.

Jeszcze w pierwszej połowie mocno skomplikowała się sytuacja Sunderlandu. Najpierw kontuzji doznał Oviedo, a w 43. minucie sędzia podjął kontrowersyjną decyzję. Wyrzucił bowiem z boiska Sebastiana Larssona, który ostro, ale nie na czerwoną kartkę, sfaulował Andera Herrerę. Szwed długo nie mógł się pogodzić z orzeczeniem Craiga Pawsona, ale ten swojej decyzji nie zamierzał zmienić.

15-minutowa przerwa miała podziałać mobilizująco na graczy Czarnych Kotów, jednak od razu po zmianie stron stracili bramkę. Henrich Mchitarjan minął rywala, wpadł w pole karne i strzałem między nogami Kone umieścił piłkę tuż przy słupku.

W kolejnych fragmentach niewiele się już działo ciekawego i Czerwone Diabły zwyciężyły ostatecznie 3:0, ponieważ w 89. minucie Rasfhord zagrał do "Ibry", który odegrał mu piłkę i następnie z ośmiu metrów płaskim strzałem zdobył bramkę.

W tabeli Man Utd awansował na piątą pozycję i ma cztery punkty straty do Manchesteru City, a także jeden zaległy mecz do rozegrania.

Sunderland - Manchester United 0:3 (0:1)
0:1 - Zlatan Ibrahimović 30'
0:2 - Henrich Mchitarjan 46'
0:3 - Marcus Rashford 89'

Sunderland: Pickford - Jones, Denayer, Kone, Oviedo (39' Manquillo) - Rodwell, Cattermole (66' Borini), N'Dong - Larsson, Anichebe - Defoe.

Man Utd: Romero - Darmian, Bailly, Rojo, Shaw (61' Blind) - Fellaini, Herrera - Lingard (64' Rashford), Pogba, Mchitarjan (78' Martial) - Ibrahimović.

Żółte kartki: Ndong (Sunderland) oraz Shaw, Lingard, Martial, Fellaini, Darmian (Man Utd).

Czerwona kartka: Sebastien Larsson /43' - za faul/ (Sunderland).