Bundesliga: przełamanie Herthy Berlin

W niedzielnych spotkaniach 28. kolejki Bundesligi zwycięstwa odniosły drużyny Herthy Berlin i FC Ingolstadt 04. Tym samym berlińczycy zakończyli passę czterech meczów bez wygranej.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / Felipe Trueba
Hertha Berlin wreszcie się przełamała. Zespół ze stolicy Niemiec w ostatnich meczach nie zachwycał formą, ale w potyczce z FC Augsburg odniósł upragnione zwycięstwo. W 12. minucie wynik meczu otworzył John Anthony Brooks, który znalazł się na linii lotu piłki po strzale Valentina Stockera i skierował piłkę do siatki. Stocker swojego gola doczekał się w 37. minucie, gdy po podaniu Salomon Kalou z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do pustej bramki.

W innym niedzielnym meczu zmierzyły się dwie ostatnie ekipy  Bundesligi. Górą było FC Ingolstadt 04, które pokonało SV Darmstadt 98 3:2 i dzięki wygranej traci do bezpiecznego miejsca już tylko punkt. Do przerwy prowadzili goście (1:2), a dwa gole dla nich zdobył Mario Vrancić. Po przerwie to jednak gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.