Rosja: bramka samobójcza Janusza Gola

W sobotnim meczu 23. kolejki rosyjskiej ekstraklasy Amkar Perm Janusza Gola zremisował 1:1 z FK Ufa. Amkar musiał gonić wynik po samobójczym zagraniu Polaka.

Maciej Kmita

W 35. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Janusz Gol interweniował w swoim polu karnym tak niefortunnie, że skierował piłkę do swojej bramki.

Amkarowi udało się uratować remis. W 89. minucie punkt drużynie z Permu zapewnił Darko Bodul. Gola nie było już wtedy na boisku - opuścił je 19 minut wcześniej.

Po sobotnim remisie Amkar ma na koncie 33 punkty i zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli.

Samobójczy gol nie powinien zachwiać pozycją Polaka w Amkarze. Gol jest absolutnie podstawowym zawodnikiem drużyny. Wystąpił w tym sezonie w 19 ligowych meczach, w których zdobył dwie bramki i zaliczył cztery asyst. Cztery spotkania opuścił z powodu kontuzji bądź kartek.

Amkar Perm - FK Ufa 1:1 (0:1)
0:1 - Gol (sam.) 35'
1:1 - Bodul 89'

Janusz Gol powinien wrócić do ekstraklasy?