Premier League: Kamil Grosicki mógł zostać bohaterem Hull City

Hull City przegrało ze Stoke City (1:3) w meczu 32. kolejki Premier League. Bohaterem Tygrysów mógł zostać Kamil Grosicki, ale nie wykorzystał dogodnej okazji przy stanie 1:2.

Bartosz Zimkowski
Kamil Grosicki w barwach Hull City Reuters / Andrew Yates / Kamil Grosicki w barwach Hull City

Hull City fatalnie spisuje się w tym sezonie na wyjeździe. Przez całe rozgrywki uzbierało zaledwie pięć punktów i pod tym względem gorsze jest tylko Burnley FC. Kiepskiej serii nie udało się przerwać w sobotę na Britannia Stadium. Stoke City wygrało 3:1, a wyśmienitą okazję na zdobycie bramki miał Kamil Grosicki.

Pierwszy kwadrans był bardzo zły w wykonaniu Hull City. Już od szóstej minuty goście przegrywali po ładnym trafieniu Marko Arnautovicia. Futbolówka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Tygrysy zaczęły dochodzić do głosu po upływie 15 minut. Akcje zaczynały się zawiązywać, aktywniejszy był Grosicki, ale w jednej sytuacji wydaje się, że powinien zachować się inaczej. Polak otrzymał prostopadłe podanie, źle przyjął piłkę, a mógł wyjść sam na sam z bramkarzem. Ostatecznie zdecydował się na dogranie w pole karne, które jednak nie trafiło do Niasse'a.

Sześć minut po zmianie stron Hull wyrównało. Po rzucie rożnym bitym przez Grosickiego doszło do zamieszania w polu karnym Stoke. Najprzytomniej zachował się Harry Maguire, który z sześciu metrów wpakował piłkę do siatki.

24 minuty przed końcem meczu The Potters znów prowadzili. Akcję rezerwowych wykończył celnym strzałem Peter Crouch. Hull znów przegrywało, ale ponownie zaczęło przeważać. W końcu w doskonałej sytuacji znalazł się Kamil Grosicki. Polak miał przed sobą tylko bramkarza i chciał technicznym strzałem pokonać bramkarza. Uderzył jednak tak, że Lee Grant zdołał sparować futbolówkę. Kilka minut później fantastycznym strzałem z 25 metrów popisał się Xherdan Shaqiri i Stoke wygrało 3:1.

Hull przegrało, ale punktów nie zdobyła także Swansea City. Łabędzie przegrały z Watfordem 0:1, a Łukasz Fabiański nie miał szans przy straconej bramce. Polak ostatecznie obronił siedem uderzeń, jednak jego koledzy nie byli w stanie zdobyć żadnego gola.