Liga Młodzieżowa UEFA: drużyna Bartłomieja Żynela w finale

Red Bull Salzburg z Bartłomiejem Żynelem w bramce awansował do finału Ligi Młodzieżowej UEFA. W półfinale zespół Polaka pokonał Barcelonę 2:1.

Maciej Kmita
Austriacy awansowali do finału, choć po pierwszej połowie rozgrywanego w Nyonie spotkania przegrywali 0:1 po tym, jak w 19. minucie Bartłomieja Żynela do kapitulacji zmusił Jordi Mboula.

Czerwone Byki były zespołem lepszym od faworyzowanej Dumy Katalonii. Hiszpanie mieli problem z wyjściem spod świetnie zorganizowanego pressingu rywali, ale długo udawało im się utrzymać prowadzenie. Dopiero w 63. minucie do wyrównania doprowadził Hannes Wolf, a sześć minut przed końcowym gwizdkiem o zwycięstwie ekipy Red Bulla przesądził Patson Daka.

W finale Ligi Młodzieżowej UEFA Red Bull Salzburg zmierzy się z Benficą Lizbona albo Realem Madryt. Finał zostanie rozegrany 24 kwietnia.

Urodzony w 1998 roku Żynel jest wychowankiem Jagiellonii Białystok. Do Salzburga trafił latem 2014 roku i w pierwszych dwóch sezonach był wypożyczony do FC Liefering. Polak zagrał w siedmiu z ośmiu meczów Ligi Młodzieżowej UEFA 2016/2017 - w czterech z nich zachował czyste konto, a w pozostałych puścił trzy gole.

FC Barcelona U-19 - Red Bull Salzburg U-19 1:2 (1:0)
1:0 - Mboula 19'
1:1 - Wolf 63'