Nice I liga: lider nie zawiódł

Jedna bramka padła w Nowym Sączu, gdzie lider Nice I ligi Sandecja pokonała plasującego się w środku tabeli Chrobrego Głogów 1:0. Jedynego gola w 42. minucie zdobył Bartłomiej Dudzic.

Michał Piegza
Chrobry po ostatnich wygranych oddalił się od strefy spadkowej i do meczu z liderem Nice I ligi Sandecją mógł podejść z dużym spokojem. Gospodarze po środowym zwycięstwie w zaległym pojedynku i awansie na 1. miejsce, chcieli podtrzymać serię wygranych na własnym stadionie.

Od początku gracze z Nowego Sącza byli aktywniejsi z przodu. Goście odgryzali się kontrami, ale nie potrafili zagrozić piłkarzom Sandecji. Sporo pracy na przedpolu miał bramkarz przyjezdnych Anatoli Gospodinow. Golkiper nie musiał jednak zbyt często interweniować na linii bramkowej.

Kiedy wydawało się, że do przerwy gole nie padną, Sandecja objęła prowadzenie. Indywidualną akcję przeprowadził Bartłomiej Kasprzak, Gospodinow odbił jego strzał, ale wobec dobitki Bartłomieja Dudzica był bezradny.

Po zmianie stron goście starali się doprowadzić do wyrównania, jednak ich akcje nie miały odpowiedniej dynamiki i z łatwością były rozbijane przez defensywę Sandecji. Groźnie pod bramką gospodarzy zrobiło się dopiero w 72. minucie, kiedy mocne dogranie z rzutu wolnego Mateusza Machaja na róg wybił Łukasz Radliński. Chwilę później po drugiej stronie w bramkarza w dobrej sytuacji uderzył Maciej Małkowski.

W końcówce gospodarze skutecznie bronili się, Chrobry nie potrafił znaleźć sposobu na zaskoczenie defensywy drużyny z Nowego Sącza, która sięgając po 3 punkty uczyniła kolejny krok ku Lotto Ekstraklasie.

Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów 1:0 (1:0)
1:0 Bartłomiej Dudzic 42'

Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Lukas Kuban, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bucko, Kamil Słaby, Mateusz Wdowiak, Bartłomiej Kasprzak (50' Michał Gałecki), Grzegorz Baran, Wojciech Trochim (69' Maciej Korzym), Maciej Małkowski - Bartłomiej Dudzic (76' Adrian Danek).

Chrobry Głogów: Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Mateusz Wieteska, Ariel Wawszczyk - Bartosz Machaj (81' Karol Hodowany), Michał Pawlik (63' Maciej Kona), Sebastian Bonecki (46' Marcel Gąsior), Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak - Paweł Wojciechowski.

Żółte kartki: Baran, Gałecki (Sandecja) oraz Bonecki, Pawlik, Ilków-Gołąb, Gąsior (Chrobry).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Chelsea FC kontra Tottenham Hotspur, Arsenal FC kontra Manchester City! Zobacz mecze półfinałowe Pucharu Anglii NA ŻYWO w ten weekend w kanałach ELEVEN SPORTS na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Sandecja Nowy Sącz awansuje do Lotto Ekstraklasy?