Arka nie wykorzystała szansy! Piast strzelił gola w końcówce

W pierwszym meczu w grupie spadkowej Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia zremisowała 1:1 z Piastem Gliwice. Gospodarze, mimo gry w przewadze jednego zawodnika, gola stracili w końcówce meczu.

Artur Długosz
PAP / PAP/Adam Warżawa
To spotkanie zainaugurowało fazę finałową Lotto Ekstraklasy. Zarówno dla Arki Gdynia, jak i Piasta Gliwice, był to niesłychanie ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie.

Od pierwszych minut oba zespoły starały się atakować, lecz brakowało im dokładności w rozegraniu piłki. Już jednak w 8. minucie po jednym z dośrodkowań w pole karne gliwiczan sędzia odgwizdał "jedenastkę" za zagranie ręką Heberta. Do piłki poszedł Mateusz Szwoch, zupełnie zmylił bramkarza i strzelił gola.

Piast po stracie bramki ruszył do ataku, lecz miał spore problemy z tym, aby wypracować sobie dogodną okazję. Gospodarze natomiast podaniami szukali Rafała Siemaszki. Napastnik gdynian miał swoją szansę po groźnej kontrze Arki. Wdał się jednak w drybling i stracił piłkę.

Widząc niemoc swoich zawodników w ofensywie trener gliwiczan na drugą połowę wprowadził na boisko dwóch zawodników. Sasa Zivec i Maciej Jankowski od razu dali sygnał do ataku, a Arka przez kilka minut nie mogła wyjść z piłką z własnej połowy. Gdynianie zdołali jednak przetrwać natarcie Piasta i w końcu udało im się oddalić grę od własnego pola karnego.

Gliwiczanie, którzy od 73. minuty grali w osłabieniu po tym, jak dwie żółte kartki w krótkim odstępie czasu otrzymał Aleksandar Sedlar, jednak się nie poddawali i swego dopięli w 88. minucie. Z dystansu strzelał Stojan Vranjes. Po rykoszecie piłka trafiła do Jankowskiego, który z kilku metrów pokonał bramkarza.

Ostatecznie Arka Gdynia zremisowała z Piastem Gliwice 1:1. Gospodarze mogą żałować tego meczu, bo grali w przewadze, a w końcówce dali sobie strzelić gola.

Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:1 (1:0)
1:0 - Mateusz Szwoch (k.) 9'
1:1 - Maciej Jankowski 88'

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak, Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko, Dominik Hofbauer, Dariusz Formella (57' Miroslav Bożok), Mateusz Szwoch (76' Luka Zarandia), Rafał Siemaszko (63' Przemysław Trytko).

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Marcin Pietrowski, Hebert, Aleksandar Sedlar, Adam Mójta, Martin Bukata (46' Sasa Zivec), Michał Masłowski (81' Stojan Vranjes), Radosław Murawski, Gerard Badia, Łukasz Sekulski, Michal Papadopulos (46' Maciej Jankowski).

Żółte kartki: Hebert, Maciej Jankowski, Adam Mójta, Aleksandar Sedlar (Piast) oraz Antoni Łukasiewicz, Michał Marcjanik, Mateusz Szwoch, Dominik Hofbauer (Arka).

Czerwona kartka: Aleksandar Sedlar /73' za drugą zółtą/ (Piast Gliwice).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Czy Arka Gdynia utrzyma się w tym sezonie w Lotto Ekstraklasie?