II liga: Raków Częstochowa mistrzem finiszu. Udany debiut Janusza Białka

Raków Częstochowa strzelił w 95. minucie gola na 1:0 w meczu z Błękitnymi Stargard. Stal Stalowa Wola zagrała pierwszy raz pod wodzą Janusza Białka i od razu zwyciężyła z Gryfem Wejherowo.

W tym artykule dowiesz się o:

Autorem zwycięskiego gola dla Rakowa Częstochowa był zmiennik Filip Kowalczyk. Trener Marek Papszun miał nosa, wpuszczając młodego piłkarza na boisko w 63. minucie. Błękitnych Stargard zawiódł na koniec ten, który przez prawie całe spotkanie imponował interwencjami. Przemysław Wróbel, kiedyś bramkarz Rakowa, a dziś Błękitnych wybiegł nerwowo oraz nieodpowiedzialnie na przedpole i odsłonił Kowalczykowi całą bramkę.

Raków wyrwał przeciwnikowi punkty w doliczonym czasie po raz drugi w tym miesiącu. Dwa tygodnie temu doprowadził w cudownych okolicznościach do wyniku 2:1 z Puszczą Niepołomice. Drużyna Papszuna to jedyna ze ścisłej czołówki, która wygrała mecz w 28. kolejce i jest blisko awansu. Do lidera Odry Opole traci punkt.

Również mecz najlepszego zespołu w tabeli z Puszczą Niepołomice rozstrzygnął się w końcówce. Odra wyszła na prowadzenie w 86. minucie dzięki strzałowi Łukasza Staronia, ale zdążyła stracić przewagę tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Sebastiana Jarzębaka. Puszcza uratowała remis 1:1 z opolanami po raz drugi w sezonie. W rundzie jesiennej bohaterem finiszu był Piotr Stawarczyk, a w rewanżu Michał Czarny.

Zderzenie Olimpii Elbląg z Siarką Tarnobrzeg było gwarancją goli. Zanosiło się jednak na kanonadę z obu stron, tymczasem gospodarze rozbili podopieczni Włodzimierza Gąsiora 3:0. Postrzelali również piłkarze PGE GKS-u Bełchatów i Legionovii Legionowo. Brunatni zagwarantowali sobie zwycięstwo 3:2 w 89. minucie. Najskuteczniejszym piłkarzem dnia Dawid Flaszka, autor dwóch goli dla bełchatowian.

Z ligą żegnają się powoli Polonia Bytom i Kotwica Kołobrzeg. Zwyciężyły bowiem wszystkie drużyny na dole tabeli poza wspomnianymi. Udał się debiut Januszowi Białkowi w roli trenera Stali Stalowa Wola. Ekipa z Podkarpacia wygrała pierwszy od 20 listopada 1:0 z Gryfem Wejherowo. Autorem gola na wagę przełamania Adrian Gębalski w 93. minucie. Był to jeden z czterech meczów, które rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie.