Gorzkie słowa Jose Mourinho. "Możemy złamać nogę w drodze do toalety"

Manchester United nie wykorzystał okazji, by awansować na pozycję gwarantującą udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Jose Mourinho narzeka na sytuację kadrową.

Karol Borawski
Jose Mourinho (z lewej) Reuters / Andrew Yates / Na zdjęciu: Jose Mourinho (z lewej)

Walka na kilku frontach daje się Manchesterowi United mocno we znaki. W niedzielę klub z Old Trafford tylko zremisował z walczącym o utrzymanie Swansea City (1:1), a swojego jedynego gola w tym meczu zdobył dzięki teatralnemu upadkowi Marcusa Rashforda w polu karnym.

Już w czwartek ekipa prowadzona przez Jose Mourinho zagra na wyjeździe z Celtą Vigo w pierwszym meczu półfinału Ligi Europy, a problemy w zespole jeszcze się mnożą.

W dziewiątej minucie boisko z urazem opuścił Luke Shaw. Portugalski menedżer po raz kolejny zakwestionował charakter i podejście angielskiego obrońcy.

- Nie wiem zbyt dużo o kontuzjach. Myślę, że Luke Shaw musi mieć bardzo poważną kontuzję, skoro zszedł z boiska po 10 minutach. Spodziewam się bardzo poważnej kontuzji. W tym momencie możemy złamać nogę w drodze z łóżka do toalety - ironicznie podsumował sytuację Mourinho.

Menedżer dodał na konferencji prasowej, że był to "zły dzień" dla Manchesteru United.

- Straciliśmy piłkarzy i straciliśmy punkty więc tak, to był dla nas zły dzień. Nie wyglądamy na zmęczonych i wyczerpanych, my jesteśmy zmęczeni i wyczerpani - dodał.

- Nie można patrzeć na wyniki bez spojrzenia na całą sytuację. To był dziewiąty
mecz w kwietniu, to nie jest ludzkie. Mamy zespół złożony z 22 piłkarzy i zredukowany obecnie do 13-14. Zawodnicy są bardzo zmęczeni - przyznał.

W przypadku zwycięstwa ze Swansea City, Manchester United mógł awansować na trzecie miejsce w Premier League. Obecnie zajmuje piątą pozycję z 65 punktami.

Czy Manchester United zakończy sezon w pierwszej trójce?