Glik miał pretensje do sędziego. "Zostałem trafiony pięścią w twarz"

Chwile przed pierwszym golem Gonzalo Higuaina dla Juventusu arbiter, Antonio Mateu Lahoza nie zauważył wyraźnego faulu na Kamilu Gliku. Polak po meczu przyznał, że ma do niego żal o tę sytuację.

Przemek Sibera
PAP/EPA

Piłkarze AS Monaco przegrali z Juventusem Turyn 0:2 po dwóch bramkach Gonzalo Higuaina w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów, który w środę był rozgrywany na stadionie Ludwika II.

Po stracie pierwszego gola Kamil Glik miał wyraźne pretensje do sędziego, Antonio Mateu Lahoza. Polskiemu obrońcy chodziło o sytuację sprzed dwóch minut, gdy był nieprzepisowo powstrzymywany przez rywala.

- Po strzale Mario Mandzukicia zostałem trafiony pięścią w twarz, a sędzia tego nie widział. W powtórkach telewizyjnych pewnie to widać. Szkoda, że arbiter wtedy nie zareagował - powiedział dla sport.pl.

Zawodnik Monaco zauważył również, że Lahoz mógł być dużo bardziej surowy dla jednego z obrońców Juve, który często nie przebierał w środkach przy walce o piłkę z rywalem.

- Moim zdaniem Giorgio Chiellini powinien zostać ukarany czerwoną kartką, na przykład za bardzo brzydki faul na Radamelu Falcao. Ale co mogę zrobić? Tak bywa - dodał zrezygnowany.

Spotkanie rewanżowe w Turynie zostanie rozegrane 9 maja. Ekipa Monaco stoi na straconej pozycji, ale nikt nie będzie miał do niej pretensji, jeśli zdobędzie mistrzostwo Francji. Na cztery kolejki przed końcem Ligue 1 podopieczni Leonardo Jardima są liderem z przewagą trzech punktów nad drugim w tabeli Paris Saint-Germain.

Sędzia powinien wyrzucić z boiska Giorgio Chielliniego w meczu z Monaco?