Serie A: 10 goli w Rzymie. Karol Linetty ratował honor Sampdorii Genua

Lazio Rzym rozgromiło 7:3 Sampdorię Genua w 36. kolejce Serie A. W pokonanym zespole zagrali Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Były pomocnik Lecha Poznań strzelił gola w 32. minucie.

PAP/EPA / ANGELO CARCONI
Po 20 minutach Biancocelesti mieli przewagę dwóch goli oraz jednego zawodnika. Mecz rozpoczęli tylko nieco mniej błyskotliwie niż dwa tygodnie temu spotkanie z US Palermo.

W 2. minucie Balde Diao Keita wbiegł przed nos Milana Skriniara i mając przed sobą jedynie bramkarza Sampdorii Genua, strzelił w boczną siatkę. Senegalczyk zdobył sześć goli w trzech ostatnich spotkaniach Lazio Rzym. W 18. minucie Keita wyprzedził Skriniara po raz drugi i sprowokował go do faulu. Sędzia pokazał defensorowi Sampdorii czerwoną kartkę i zakończył krótki, koszmarny występ. Na 2:0 z rzutu karnego trafił Ciro Immobile, który wrócił do jedenastki Lazio po absencji w derbach z AS Roma.

Honor Sampdorii ratował Karol Linetty, który pierwszego gola w sezonie strzelił w 32. minucie po płaskim dośrodkowaniu, które sprytnie przepuścił Fabio Quagliarella. Polak tylko podrażnił Lazio. Biancocelesti doprowadzili przed przerwą do wyniku 5:1 dzięki uderzeniom Wesleya Hoedta, Felipe Andersona oraz Stefana de Vrija. Na liście strzelców byli więc dwaj stoperzy Lazio.

Sampdorii pozostało minimalizować straty w drugiej połowie. W dziesięciu nie miała szans na dogonienie przeciwnika. Z boiska został ściągnięty w pierwszej połowie napastnik Patrick Schick, a w przerwie ofensywnie usposobiony Dodo. Pozostali Bereszyński oraz Linetty.

W atakach Lazio nie było już tego samego ognia, którym imponowało przed przerwą. Pewną siebie grę udokumentowało jeszcze golami Senada Lulicia w 65. minucie, a także Ciro Immobile w 70. minucie. Trener Simone Inzaghi dał odpocząć de Vrijowi, Milinkoviciowi-Saviciowi oraz Biglii. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:3, a ostatnie słowa należały do Fabio Quagliarelli.

Lazio Rzym - Sampdoria Genua 7:3 (5:1)
1:0 - Balde Diao Keita 2'
2:0 - Ciro Immobile (k.) 19'
2:1 - Karol Linetty 32'
3:1 - Wesley Hoedt 36'
4:1 - Felipe Anderson (k.) 38'
5:1 - Stefan de Vrij 45'
6:1 - Senad Lulić 65'