Dwa gole młodzieżowego reprezentanta Polski w Niemczech. Walczy o wyjazd na Euro

Oskar Zawada rok temu po raz ostatni zagrał w młodzieżowej reprezentacji Polski. Miesiąc przed mistrzostwami Europy U-21 ustrzelił dublet w drugiej Bundeslidze, a Karlsruher SC przegrało z Dynamem Drezno 3:4.

Bartosz Zimkowski
Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI

Oskar Zawada w styczniu przeniósł się z VfL Wolfsburg do Karlsruher SC. Transfer młodzieżowego reprezentanta Polski miał charakter definitywny, ale 21-latek na początku miał spore problemy, żeby zaistnieć w nowym zespole. Grał mało, albo wcale, a Karlsruher SC z każdą kolejką grzebało swoje szanse na pozostanie w drugiej Bundeslidze.

Zawada, gdy już przechodził do nowego zespołu, to ten plasował się tuż nad kreską. Kolejne mecze to same porażki, w których nie brał udziału polski napastnik. Dopiero jak stało się jasne, że Karlsruher nie utrzyma ligowego bytu, zaczęto stawiać na Zawadę.

Pierwszy raz pełne 90 minut zagrał w 31. kolejce i ponownie w wyjściowej "jedenastce" pojawił się w wyjazdowym spotkaniu z Greuther Furth. Jego drużyna sensacyjnie wygrała 1:0.

Na swoją pierwszą bramkę w sezonie Zawada czekał do niedzieli, kiedy dwukrotnie pokonał golkipera Dynama Drezno. Jednak trafienia Polaka nie dały nawet punktu, a jego ekipa przegrała 3:4.

Zawada dubletem mógł się jednak przypomnieć Marcinowi Dornie. Olbrzymie problemy z grą w Nantes ma Mariusz Stępiński, jednak on powołanie na mistrzostwa Europy z pewnością otrzyma. Zawada ostatni raz w kadrze zagrał w marcu poprzedniego roku w starciu z Białorusią.

W tym sezonie olsztynianin rozegrał 317 minut w drugiej Bundeslidze i zdobył dwa gole.