Polonia Warszawa wciąż w grze o utrzymanie. Sensacyjne zwycięstwo z rewelacją Pucharu Polski

Po remisie z Rozwojem Katowice wydawało się, że spadek II-ligowej Polonii Warszawa jest praktycznie przesądzony. Podopieczni Wojciecha Szymanka niespodziewanie pokonali 2:0 na wyjeździe Błękitnych Stargard, dzięki czemu pozostają w grze o utrzymanie.

Kamil Czarzasty

Zdecydowanym faworytem środowego spotkania byli gospodarze ze Stargardu, którzy przed dwoma laty zachwycili całą Polskę docierając do półfinału Pucharu Polski. Tym bardziej, że Polonia w obecnym sezonie rozczarowuje. Swoje mecze wygrywa sporadycznie, najczęściej prezentując wyraźnie mniejsze możliwości niż większość drugoligowych ekip.

W Stargardzie doszło jednak do dużej niespodzianki, by nie powiedzieć, sensacji. Już w 17 minucie gola dla Czarnych Koszul zdobył Daniel Gołębiewski. Było to zarazem pierwsze trafienie niespełna 30-letniego napastnika dla Polonii, do której powrócił w przerwie zimowej.

Zawodnicy z Warszawy praktycznie kontrolowali przebieg spotkania, Błękitni stwarzali zagrożenie właściwie jedynie przy okazji stałych fragmentów gry. Środowy pojedynek był niezwykle ostry, grę wielokrotnie przerywano z powodu urazów zawodników. Aż sześciu piłkarzy upomniano żółtymi kartkami. Między innymi dlatego arbiter spotkania drugą połowę przedłużył o 7 minut.

Ale w doliczonym czasie gry zamiast szaleńczych ataków Błękitnych, decydujący cios zadali gracze Polonii. W 95. minucie Mariusz Marczak wykorzystał błąd jednego z defensorów Błękitnych i precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał Marka Ufnala.

Mimo zwycięstwa, sytuacja Czarnych Koszul pozostaje niezwykle trudna. Swoje równolegle toczące się mecze wygrały inne drużyny walczące o utrzymanie w II lidze: Rozwój Katowice, Stal Stalowa Wola i Warta Poznań. Na 3 kolejki przed końcem sezonu poloniści do bezpiecznego 14. miejsca w tabeli tracą 4 punkty.

Błękitni Stargard - Polonia Warszawa 0:2 (0:1)
0:1 - Daniel Gołębiewski 14'
0:2 - Mariusz Marczak 90+5'

Błękitni Stargard: Marek Ufnal - Grzegorz Szymusik, Tomasz Pustelnik, Patryk Baranowski, Rafał Gutowski - Maciej Więcek (74' Wojciech Fadecki), Maciej Liśkiewicz (62' Sebastian Inczewski), Piotr Wojtasiak, Robert Brzęczek (46' Mateusz Czapłygin) - Bartosz Flis (90' Patryk Włóka), Patryk Skórecki.

Polonia Warszawa: Dominik Pusek – Marcin Bochenek, Bazyli Kokot, Rafsł Zembrowski, Grzegorz Wojdyga - Mariusz Marczak (90+6' Mariusz Wierzbowski), Piotr Kosiorowski (76' Donatas Nakrosius), Michał Oświęcimka, Marcin Kluska (65' Cezary Sauczek) - Bartosz Wiśniewski (90+2' Michał Zapaśnik), Daniel Gołębiewski.

Żółte kartki: Baranowski, Pustelnik, Szymusik, Gutowski (Błękitni) oraz Kosiorowski, Zembrowski (Polonia).

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Warszawa utrzyma sie w II lidze?