Ważna wygrana Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec pokonało w Suwałkach Wigry 3:0 i plasuje się na pozycji wicelidera. Gole w meczu zdobywali Tomasz Nowak z karnego, Martin Pribula oraz Wojciech Łuczak.

Michał Piegza
Radość Zagłębia Sosnowiec Newspix / Krzysztof Dzierzawa/PressFocus/NEWSPIX.PL / Radość Zagłębia Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec coraz bliżej powrotu po latach do Lotto Ekstraklasy. W Suwałkach w potyczce z wciąż mającymi szansę na awans Wigrami od początku ruszyli goście.

To jednak gospodarze jako pierwsi poważniej zagrozili rywalom. Po kwadransie w zamieszaniu uderzał Damian Kądzior, Jakub Szumski obronił.

Zagłębie prowadzenie objęło w 21. minucie. W polu karnym faulowany był Tomasz Nowak. Sam poszkodowany pewnie trafił do bramki. Sosnowiczanie zdobyli gola, ale wciąż mieli więcej do powiedzenia na boisku. Gracze z Suwałk przed przerwą nie potrafili zagrozić Szumskiemu.

Po przerwie w końcu ruszyli gracze Wigier. W 52. minucie bramkarz Zagłębia po raz kolejny obronił uderzenia aktywnego Kądziora. Pięć minut później było po meczu. Piłkę w polu karnym otrzymał Martin Pribula, Hieronim Zoch nie miał szans na skuteczną interwencję. W 63. minucie gospodarzy dobił Wojciech Łuczak, który z kilku metrów wbił piłkę do siatki po dograniu Roberta Bartczaka.

Do końca spotkania goście panowali na boisko. Wigry po trzech ciosach nie potrafiły się podnieść.

Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:1)
0:1 - Tomasz Nowak (k.) 21'
0:2 - Martin Pribula 57'
0:3 - Wojciech Łuczak 63'

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc (71' Łukasz Wroński), Maciej Wichtowski, Rafał Remisz, Frank Adu Kwame - Damian Kądzior, Rafał Augustyniak (46' Miłosz Kozak), Mateusz Radecki, Omar Santana, Damian Gąska (60' Kamil Adamek) - Kamil Zapolnik.

Zagłębie Sosnowiec:Jakub Szumski - Konrad Budek, Arkadiusz Najemski, Łukasz Bogusławski, Żarko Udovicić - Robert Bartczak, Łukasz Matusiak, Sebastian Milewski (87' Igor Krzykowski), Tomasz Nowak, Martin Pribula (62' Konrad Michalak) - Wojciech Łuczak (71' Michał Fidziukiewicz).

Żółte kartki: Remisz (Wigry) oraz Matusiak (Zagłębie).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Zagłębie Sosnowiec awansuje do Lotto Ekstraklasy?