Bundesliga: zespół Jakuba Błaszczykowskiego w barażach o utrzymanie

Nie takiego zakończenia sezonu 2016/2017 wyobrażali sobie kibice VfL Wolfsburg. Zespół Jakuba Błaszczykowskiego o utrzymanie w Bundeslidze rywalizować będzie w barażach.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / CARMEN JASPERSEN
Znane są już niemal wszystkie rozstrzygnięcia w Bundeslidze. VfL Wolfsburg o uniknięcie gry w barażach walczyło z innym zagrożonym zespołem - Hamburgerem SV. Gol zdobyty w 88. minucie przez Gian-Lucę Waldschmidta sprawił, że hamburczycy zapewnili sobie utrzymanie w Bundeslidze. Z kolei Wilki walczyć będą w barażach, w którym rywalem najprawdopodobniej będzie Eintracht Brunszwik. 45 minut w barwach VfL rozegrał Jakub Błaszczykowski.

Zespół Pawła Olkowskiego zapewnił sobie grę w fazie grupowej Ligi Europy. 1.FC Koeln wygrało z 1.FSV Mainz 2:0, co zapewniło piąte miejsce w tabeli. Olkowskiego zabrakło w meczowej osiemnastce. W eliminacjach Ligi Europy zagra Hertha Berlin, która przegrała u siebie z Bayerem Leverkusen aż 2:6.

Pewne gry w Lidze Mistrzów są Bayern Monachium i Borussia Dortmund. Przepustkę do fazy grupowej wywalczyło również RB Lipsk, ale w tej sprawie zadecydować musi UEFA. W kwalifikacjach zagra TSG 1899 Hoffenheim.

Z Bundesligi spadły FC Ingolstadt 04 i SV Darmstadt 98.

Wyniki 34. kolejki:

Bayern Monachium - SC Freiburg 4:1 (1:0)
1:0 - Arjen Robben 4
2:0 - Arturo Vidal 73
2:1 - Nils Petersen 76
3:1 - Franck Ribery 90+1
4:1 - Joshua Kimmich 90+4

Borussia Dortmund - Werder Brema 4:3 (2:1)
4:3 - Pierre-Emerick Aubameyang (k.) 89

Borussia M'gladbach - SV Darmstadt 98 2:2 (0:0)
1:0 - Thorgan Hazard 50
1:1 - Sven Schipplock 63
2:1 - Raffael 65
2:2 - Marcel Heller 90

Hertha Berlin - Bayer Leverkusen 2:6 (0:3)

2:1 - Gian-Luca Waldschmidt 88

FC Ingolstadt 04 - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (1:1)
0:1 - Donis Avdijaj 2
1:1 - Pascal Gross (k.) 43

TSG 1899 Hoffenheim - FC Augsburg 0:0

Eintracht Frankfurt - RB Lipsk 2:2 (0:1)
0:1 - Marcel Sabitzer 25
0:2 - Yussuf Poulsen 56
1:2 - Jesus Vallejo 83
2:2 - Danny Blum 90

Fani Juventusu! Czy w ten weekend Wasza drużyna będzie świętować zdobycie tytułu mistrza Włoch? Oglądajcie Juventus – Crotone 21.04 o 14:55 w Eleven na na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy VfL Wolfsburg utrzyma się w Bundeslidze?