Premier League: wielkie lanie Kamila Grosickiego

Hull City przegrało z Tottenhamem Hotspur aż 1:7 w ostatniej kolejce Premier League. 45 minut w tym meczu zagrał Kamil Grosicki. Liga Mistrzów nie dla Arsenalu, lecz dla Liverpoolu.

Bartosz Zimkowski
Kamil Grosicki w barwach Hull City Reuters / Scott Heppell / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Hull City

- Chcemy pożegnać się z klasą - napisał na Twitterze Kamil Grosicki jeszcze przed meczem z Tottenhamem Hotspur. Koguty okazały się jednak zdecydowanie za silne dla Hull City, a Polak zaczął pojedynek na ławce rezerwowych.

Przez 45 minut patrzył, jak jego koledzy są bezradni w starciu z wicemistrzem Anglii. Między 11. a 13. minutą dwie bramki strzelił Harry Kane, który w czwartek zdobył cztery gole. Zapachniało powtórką, ale już można uprzedzić fakty: Kane w drugiej odsłonie ustrzelił hat-tricka i z 29 golami na koncie został królem strzelców.

Jeszcze przed przerwą rewelacyjny Dele Alli podwyższył prowadzenie na 3:0. W przerwie na boisku pojawił się Kamil Grosicki i gra Tygrysów wyglądała już lepiej. Nawet Sam Clucas trafił do siatki, ale tylko rozzłościło to londyńczyków. Najpierw Victor Wanyama wpisał się na listę strzelców, później wspomniany Kane, następnie Ben Davies pięknym uderzeniem zaskoczył bramkarza, a dzieła zniszczenia dokonał Toby Alderweireld.

Hull City zostało rozbite aż 1:7 i z hukiem spada z Premier League.

O Ligę Mistrzów walczyły zespoły Arsenalu i Liverpoolu. The Reds długo mieli problem, żeby sforsować defensywę rywali, ale tuż przed przerwą udało się to. Po zmianie stron LFC dołożył dwa kolejne trafienia i to The Reds zagrają w przyszłym sezonie w Champions League. Kanonierzy i tak wygrali swoje spotkanie, pokonując Everton 3:1.

W kadrach meczowych zabrało Łukasza Fabiańskiego oraz Artura Boruca. Obaj dostali wolne od swoich trenerów. Na ławce usiedli za to Bartosz Kapustka i Marcin Wasilewski, lecz pierwszy z nich znów nie dostąpił zaszczytu debiutu w Premier League w barwach Leicester City.

Nowy mistrz Anglii - Chelsea rozgromiła przed własną publicznością ostatni zespół ligi - Sunderland 5:1, a w 26. minucie zmieniony został John Terry. To był ostatni występ legendy The Blues w barwach tego zespołu.