Marcin Kamiński awansował do Bundesligi

Marcin Kamiński, którego "odkurzył" Adam Nawałka, awansował w niedzielę do Bundesligi. VfB Stuttgart po rocznej przerwie wraca do elity.

Bartosz Zimkowski
Marcin Kamiński w barwach VfB Stuttgart PAP / Thomas Eisenhuth/DPA / Marcin Kamiński w barwach VfB Stuttgart

VfB Stuttgart przed rokiem musiał przełknąć spadek z Bundesligi, mając w składzie Przemysława Tytonia. Teraz ekipa ta cieszy się z powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W niedzielę Stuttgart pewnie pokonał Wuerzburger Kickers aż 4:1, a Marcin Kamiński tradycyjnie zagrał pełne 90 minut. W sumie zaliczył 24 mecze w barwach Stuttgartu, w których strzelił jedną bramkę.

Adam Nawałka powołał Kamińskiego na mecz eliminacji do mistrzostw świata z Rumunią.

Ekipa z Mercedes-Benz Arena wygrała ligę, mając 69 punktów na koncie, o dwa więcej od Hannoveru 96, który również spadł przed rokiem. Piłkarzem tego zespołu jest Artur Sobiech, ale po sezonie opuści drużynę.

Czy Kamiński utrzyma miejsce w podstawowym składzie?