Koniec niesamowitej serii Legii Warszawa. Mistrz Polski był krok od rekordu wszech czasów

Legii Warszawa nie udało się ustanowić nowego rekordu wszech czasów Lotto Ekstraklasy pod względem wyjazdowych zwycięstw z rzędu. Mistrzowie Polski wygrali 10 ostatnich spotkań w roli gościa, ale w niedzielę ich seria została przerwana.

Maciej Kmita
PAP / Bartłomiej Zborowski
Ligowy rekord wszech czasów pod względem kolejnych zwycięstw na wyjeździe ustanowiła w sezonie 1998/1999 prowadzona przez Franciszka Smudę Wisła Kraków, a w trakcie kampanii 2012/2013 wyrównał go grający pod wodzą Mariusza Rumaka Lech Poznań, Co ciekawe, passa Kolejorza dobiegła końca podczas wizyty przy Łazienkowskiej 3.

Pokonując 7 maja Pogoń Szczecin (2:0), Legia wyrównała te osiągnięcia Wisły i Lecha, ale w niedzielę zmarnowała szansę na ustanowienie nowego rekordu wszech czasów pod tym względem. Świetna passa mistrza Polski została przerwana w meczu na szczycie Lotto Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok (0:0).

Rekordowa serii Legii trwała od 28 października minionego roku, gdy warszawianie pokonali Koronę w Kielcach (4:2). W trakcie tej passy zespół Jacka Magiery pobił o trzy wyjazdowe zwycięstwa klubowy rekord, który na przełomie sezonów 2013/2014 i 2014/2015 ustanowiła ekipa Henninga Berga. Rekordowa seria wyjazdowych zwycięstw Legii Warszawa w Lotto Ekstraklasie: