Serie A: Inter Mediolan przełamał się i rozwścieczył Lazio Rzym

Inter Mediolan wygrał pierwszy mecz od 12 marca. Drużyna Stefano Pioliego pokonała 3:1 Lazio Rzym w 37. kolejce Serie A. Jej przeciwnik dał się wyprowadzić z równowagi i dostał dwie czerwone kartki.

PAP/EPA / PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO
Po nieudanym finale Pucharu Włoch rzymianie podjęli na tym samym stadionie Inter Mediolan. Po nieco ponad kwadransie zrobili to, czego nie dokonali przez 90 minut pojedynku z Juventusem, czyli zdobyli gola. Balde Diao Keita strzelił z rzutu karnego ponad ręką Samira Handanovicia do siatki.

Przed przerwą Inter odrobił stratę z nawiązką. W 31. minucie w pole karne Biancocelestich wbiegł Marco Andreolli i spożytkował dośrodkowanie Ivana Perisicia z rzutu rożnego. Drugi cios Lazio Rzym zadało sobie samo. Wesley Hoedt nie porozumiał się z golkiperem Ivanem Vargiciem i wpakował piłkę do własnej bramki, choć tak naprawdę nie powinien się do niej zbliżać.

Podopieczni Simone Inzaghiego zaczęli się denerwować. Zanosiło się na drugą z rzędu porażkę na własnym stadionie, gdzie w ostatnim czasie frekwencja zdecydowanie wzrosła. O nerwach świadczyły kartki. W 66. minucie Keita wyleciał z powodu drugiej żółtej. Później z równowagi dał się jeszcze wyprowadzić Senad Lulić i Lazio zakończyło mecz w dziewięciu.

Inter udokumentował przewagę liczebną golem Edera w 74. minucie, który zagwarantował przełomowe zwycięstwo. Napastnik gości dobił piłkę do siatki po interwencji Vargicia. Mediolańczycy cieszyli się ze zdobycia kompletu punktów pierwszy raz od 12 marca. Akurat w dniu, w którym stracili szansę na awans do Ligi Europy. Przez ponad dwa miesiące zremisowali dwa spotkania i przegrali sześć.

Małych problemów narobili sobie Biancocelesti, którym pozostał tylko punkt przewagi nad piątą w tabeli Atalantą Bergamo.

Lazio Rzym - Inter Mediolan 1:3 (1:2)
1:0 - Balde Diao Keita 18'
1:1 - Marco Andreolli 31'
1:2 - Wesley Hoedt (sam.) 38'
1:3 - Eder 74'

Lazio: Ivan Vargić - Wallace, Stefan De Vrij (59' Dusan Basta), Wesley Hoedt - Felipe Anderson (79' Luca Crecco), Sergej Milinković-Savić, Lucas Biglia, Luis Alberto (67' Cristiano Lombardi) - Senas Lulić - Ciro Immobile, Balde Diao Keita.

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Jeison Murillo (23' Davide Santon), Marco Andreolli, Yuto Nagatomo - Gary Medel (86' Ever Banega), Roberto Gagliardini - Antonio Candreva, Marcelo Brozović, Ivan Perisić - Eder (81' Andrea Pinamonti).

Żółte kartki: Hoedt, Keita, Lulić, Lombardi (Lazio) oraz Murillo, Eder (Inter).

Czerwone kartki: Balde Diao Keita (Lazio) /66' - za drugą żółtą/ oraz Senad Lulić (Lazio) /78' - za drugą żółtą/