Wisła zremisowała z liderem, ale jest krok do spadku

Wisła z punktem wróciła z Nowego Sącza, gdzie 0:0 zremisowała z Sandecją. Zespół z Puław w tabeli został wyprzedzony przez Drutex-Bytovię Bytów.

Michał Piegza
piłkarze Wisły Puławy Materiały prasowe / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Puławy
Ciekawy mecz obejrzeli kibice w Nowym Sączu. Pewna awansu do Lotto Ekstraklasy Sandecja chce pokazać rywalom, że zasłużenie wywalczyła promocję.

Od pierwszych minut gospodarze atakowali. Dłużna nie chciała im pozostać Wisła. Drużyna z Puław plasowała się po 32 meczach w strefie barażowej i nie mogła spać spokojnie. Dlatego celem gości w Nowym Sączu było zwycięstwo.

Wisła powinna zdobyć gola w 19. minucie. Strzał Konrada Nowaka obronił jednak Michał Gliwa. Chwilę później, po drugiej stronie boiska, Andrzej Witan dobrze interweniował po trąceniu piłki przez Wojciecha Trochima. Z kolei w 26. minucie Piotr Darmochwał nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem. W odpowiedzi Adrian Danek spudłował uderzając z kilku metrów głową. W doliczonym czasie gry pierwszej części bramkę dla Sandecji mógł zdobyć Trochim. Jednak jego strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce.

Po zmianie stron na boisku było mniej emocji. Zespoły przed przerwą straciły sporo sił narzucając mocne tempo. Wisła gola mogła zdobyć w 71. minucie. Efektowne uderzenie Sylwestra Patejuka zatrzymało się na słupku. Pięć minut później kolejny strzał Trochima w niewielkiej odległości minął bramkę.

Po remisie Wisła jest jedną nogą w II lidze. W ostatniej kolejce podejmie na własnym stadionie walczącego o awans Górnika Zabrze.

Sandecja Nowy Sącz - Wisła Puławy 0:0

Sandecja Nowy Sącz: Michał Gliwa - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bucko, Kamil Słaby - Mateusz Wdowiak (60' Hubert Maślanka), Grzegorz Baran, Wojciech Trochim, Adrian Danek (46' Bartłomiej Kasprzak), Bartłomiej Dudzic (77' Michał Gałecki) - Filip Piszczek.

Wisła Puławy: Andrzej Witan - Tomasz Sedlewski, Jakub Poznański, Iwan Litwiniuk, Fabian Hiszpański - Sylwester Patejuk, Arkadiusz Maksymiuk, Konrad Szczotka (78' Adrian Cierpka), Adrian Popiołek (80' Adrian Dudkowski), Piotr Darmochwał (83' Dawid Pożak) - Konrad Nowak.

Żółte kartki: Wdowiak, Słaby, Baran, Dudzic (Sandecja) oraz Hiszpański, Pożak (Wisła).

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Wisła Puławy utrzyma się w Nice I lidze?