Serie A: AC Milan podsumował sezon porażką. Bartosz Salamon tylko widzem

AC Milan przegrał 1:2 z Cagliari Calcio w ostatniej kolejce Serie A. Drużyna Vincenzo Montelli straciła decydującego gola w 93. minucie po miernej interwencji Gianluigiego Donnarummy.

PAP/EPA / EPA/FABIO MURRU
Drużyna z Mediolanu doczłapała się do Ligi Europy w poprzedniej kolejce. Nie miała już szans na awans z 6. miejsca w tabeli, ani na spadek. Także dlatego w jej działaniach mogło brakować koncentracji, dokładności.

W 17. minucie Cagliari Calcio wyprowadził na prowadzenie Joao Pedro, który z prędkością sprintera wbiegł w pole karne AC Milan i pokonał Gianluigiego Donnarummę płaskim strzałem. Brazylijczyk dobił w ten sposób do granicy 10 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej.

Szansy na spotkanie się na boisku z Rossonerimi nie dostał Bartosz Salamon. W styczniu 2013 roku reprezentant Polski został na krótko piłkarzem AC Milan, ale nie zadebiutował w oficjalnym spotkaniu. W Serie A pokazał się dopiero w barwach Sampdorii Genua.

Po zmianie wyniku rozpoczął się festiwal nieskuteczności Milanu. Przodował w nim tradycyjnie Carlos Bacca, który w 63. minucie nie wykorzystał rzutu karnego po faulu Artura Ionity. Strzał Kolumbijczyka zatrzymał Luca Crosta. Dobrze dysponowany bramkarz ratował gospodarzy interwencją na linii już w pierwszej połowie.

Milan grał w ustawieniu z dwoma napastnikami. Następny rzut karny wykonał w 72. minucie nie Bacca, a ten drugi Gianluca Lapadula. Płaski strzał z 11. metra w środek bramki dał gościom remis. Na więcej nie mieli dużego apetytu, skoro Vincenzo Montella wprowadził pięć minut po wyrównaniu Cristiana Zapatę za Baccę. Za karę przegrali.

Decydującego gola strzelił w 93. minucie Fabio Pisacane. Piłkę pod jego nogi skierował po strzale z rzutu wolnego Gianluigi Donnarumma. Dla Cagliari Calcio wygrana 2:1 jest historyczna, ponieważ pierwsza z Milanem od 18 października 1998 roku.

Cagliari Calcio - AC Milan 2:1 (1:0)
1:0 - Joao Pedro 17'
1:1 - Gianluca Lapadula (k.) 72'
2:1 - Fabio Pisacane 90'

W 63. minucie Carlos Bacca (Milan) nie wykorzystał rzutu karnego. Luca Crosta (Cagliari) obronił.

Cagliari: Luca Crosta - Simone Padoin, Fabio Pisacane, Artur Ionita, Nicola Murru (33' Senna Miangue) - Alessandro Deiola (80' Roberto Banciu), Panagiotis Tachtsidis, Paolo Farago – Joao Pedro - Diego Farias, Marco Borriello (69' Han Kwang-Song).

Milan: Gianluigi Donnarumma – Davide Calabria, Gabriel Paletta, Gustavo Gomez, Leonel Vangioni (46' Gianluca Lapadula) - Juraj Kucka, Manuel Locatelli, Matias Fernandez - Suso (30' Lucas Ocampos), Carlos Bacca (77' Cristian Zapata), Keisuke Honda.

Żółte kartki: Joao Pedro, Deiola, Padoin (Cagliari) oraz Gomez, Paletta (Milan).

Czerwona kartka: Gabriel Paletta (Milan) /75' - za drugą żółtą/

Sędzia: Rosario Abisso.