Gwiazdor Barcelony wypada na 6 tygodni

Javier Mascherano doznał kontuzji kolana i będzie musiał pauzować sześć tygodni. O ile dla Barcelony nie jest to większa strata, to już dla reprezentacji Argentyny jak najbardziej.

Bartosz Zimkowski
Javier Mascherano Getty Images / Nils Petter Nilsson/Ombrello / Na zdjęciu: Javier Mascherano
Blisko 33-letni Javier Mascherano wystąpił od początku w meczu o Puchar Króla z Deportivo Alaves, ale z powodu kontuzji kolana opuścił boisko po jedenastu minutach.

FC Barcelona wygrała ostatecznie 3:1 i sięgnął po trofeum. Dla Dumy Katalonii był to też ostatni pojedynek w tym sezonie.

Okazało się, że przerwa Mascherano potrwa około sześciu tygodni. Dla Barcelony nie jest to większy problem, ale dla reprezentacji Argentyny już tak. Nie będzie mógł bowiem zagrać w prestiżowym meczu z Brazylią, który został zaplanowany na 9 czerwca. Na szczęście dla Argentyny to tylko towarzyskie starcie.

Z pewnością Mascherano chciał zagrać w tym pojedynku nie tylko ze względu na rywala, ale nowym selekcjonerem Argentyny został Jorge Sampaoli.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Mascherano w przyszłym sezonie będzie podstawowym zawodnikiem Barcelony?