Chwile grozy w finale Pucharu Węgier. Gergo Lovrencsics stracił przytomność i opuścił boisko na noszach

Znany z gry w Lechu Poznań Gergo Lovrencsics stracił przytomność w trakcie finału Pucharu Węgier. Były zawodnik Kolejorza ucierpiał w wyniku zderzenia z jednym z rywali i prosto z boiska został odwieziony do szpitala.

Maciej Kmita
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska

Do fatalnego w skutkach zdarzenia doszło w 90. minucie środowego spotkania. Podczas walki w powietrzu jeden z rywali uderzył Gergo Lovrencsicsa w głowę. W wyniku ciosu reprezentant Węgier stracił przytomność i runął na murawę. Pierwszej pomocy udzielili mu zawodnicy obu drużyn, a po chwili na boisku pojawiły się służby medyczne.

Część przyglądających się pracy lekarzy piłkarzy zalała się łzami, a inni łapali się za głowy. Na szczęście, Lovrencsics odzyskał przytomność jeszcze na boisku, a gdy akompaniamencie braw opuszczał plac gry na noszach, pozdrowił kibiców uniesioną ręką.

Jak podają węgierskie media, stan Lovrencsicsa jest stabilny i życiu byłego zawodnika Lecha nie zagraża niebezpieczeństwo. Po końcowym gwizdku trener Ferencvarosu, Thomas Doll zdradził, że jego podopieczny doznał złamania nosa.

- W tamtej chwili futbol zszedł na drugi plan. Wszyscy baliśmy się, kiedy Gergo leżał nieruchomo na boisku. Dostał potężny cios w głowę, ma złamany nos. Możemy mówić o nieszczęśliwym wypadku - stwierdził szkoleniowiec.

Lovrencsics ucierpiał w doliczonym czasie gry drugiej połowy, gdy jego zespół remisował z Vasasem Budapeszt 1:1. Triumfatora Pucharu Węgier nie wyłoniła dogrywka i poznaliśmy go dopiero po rzutach karnych, które lepiej wykonywali piłkarze Ferencvarosu. W zwycięskim zespole od pierwszego do ostatniego gwizdka wystąpił Michał Nalepa.