Cracovia zdziesiątkowana przed meczem z Piastem Gliwice

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Piłkarze Legii i Cracovii
WP SportoweFakty / Piłkarze Legii i Cracovii
zdjęcie autora artykułu

W kończącym sezon spotkaniu z Piastem Gliwice Cracovia zagra bez sześciu zawodników. Do wykluczonych już od dłuższego czasu Miroslava Covilo, Deleu, Diego i Jaroslava Mihalika doszli Grzegorz Sandomierski, Hubert Wołąkiewicz i Jakub Wójcicki.

Miroslav Covilo z powodu urazu głowy pauzuje już od lutego, ale 20 czerwca, pierwszego dnia przygotowań do nowego sezonu, ma wznowić treningi z pełnymi obciążeniami. Z kolei z Deleu, Diego i Jaroslava Mihalika trener Jacek Zieliński nie mógł skorzystać w ostatnich tygodniach.

- Teraz doszli następni. Kuba Wójcicki i Hubert Wołąkiewicz mają uraz po meczu ze Śląskiem Wrocław, a Grzesiek Sandomierski od dłuższego czasu był przez nas "klejony". Miał uraz przeciążeniowy kolana, a teraz nie ma sensu, żeby grał, bo to się pogłębiło - tłumaczy trener Cracovii.

Grzegorz Sandomierski był jedynym zawodnikiem Pasów, który w sezonie 2016/2017 wystąpił w każdym z 36 ligowych spotkań. Jego w bramce zastąpi Krystian Stępniowski.

- Krystian na treningach pokazywał, że w każdej chwili może wejść do bramki na mecz ligowy. Krystian pogodził się z tym, że był rezerwowym i chwała mu za to - mówi Zieliński.

Choć Cracovia zagra w mocno rezerwowym składzie, to zamierza sięgnąć po trzy punkty, by dać sobie szansę na wskoczenie na 12. miejsce w tabeli.

- Dostaną szansę ci, którzy grali mniej, ale chcemy zakończyć sezon zwycięstwem i w miarę dobrze pożegnać się z kibicami. Urlopy zaczniemy dopiero w piątek o godzinie 22:30. Oba zespoły są już pewne utrzymania, więc może zagrają na luzie i może to być fajny, ofensywny mecz, ale u nas jest "sprężara" - zapewnia Zieliński.

ZOBACZ WIDEO PA: znakomite widowisko i triumf Arsenalu. Zobacz skrót meczu z Chelsea Londyn [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: