Kontrowersyjne zachowanie Sergio Ramosa. Sędzia finału LM dał się nabrać

W przypadku Sergio Ramosa nie ma wątpliwości co do dwóch rzeczy - że jest świetnym piłkarzem i że grę w duchu fair play miewa za nic. Sposób, w jaki w finale Ligi Mistrzów doprowadził do wyrzucenia z boiska Juana Cuadrado, wywołał duże kontrowersje.

Grzegorz Wojnarowski
Juan Cuadrado WP SportoweFakty / PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: Juan Cuadrado

W 83. minucie meczu, przy wyniku 3:1 dla Realu, Ramos zatrzymał Cuadrado czystym, książkowym wślizgiem. Obaj szybko wstali z murawy, a Kolumbijczyk popędził za linię boczną, by szybko wykonać rzut z autu. Mijając kapitana "Królewskich" lekko dotknął ręką jego pleców.

Hiszpański obrońca błyskawicznie to wykorzystał. Padł na ziemię jak rażony piorunem, zrobił "fikołka" i z udawanym grymasem bólu na twarzy zaczął protestować u sędziego liniowego. Po chwili dołączył do niego wymachujący rękoma Marcelo.

Arbiter główny Felix Brych niestety dał się nabrać. Aktorski popis Ramosa sprawił, że Cuadrado został ukarany żółtą kartką. A że kilkanaście minut wcześniej kolumbijski skrzydłowy został już upomniany, musiał opuścić boisko.

Juventus kończył zatem mecz w dziesiątkę. W ostatnich minutach gracze Realu wbili osłabionemu rywalowi jeszcze jednego gola i finał w Cardiff zakończył się zwycięstwem mistrzów Hiszpanii 4:1.

Internauci kpią, że Sergio Ramos do swojej bogatej kolekcji trofeów, w której ma m.in. trzy Puchary Mistrzów, mistrzostwo Hiszpanii, Europy i świata, może dołożyć kolejne. I to takie, jakiego żaden piłkarz nigdy jeszcze nie zdobył - złotą statuetkę rycerza opartego o miecz, znaną pod nazwą Oscar.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)