Gala Lotto Ekstraklasy: Vadis Odjidja-Ofoe piłkarzem sezonu. Jagiellonia pominięta

Dzień po ostatnich meczach w Lotto Ekstraklasie zostały przyznane statuetki w siedmiu kategoriach. Najważniejszą dla piłkarza sezonu otrzymał Vadis Odjidja-Ofoe. Żadnej nagrody nie dostali zawodnicy Jagiellonii Białystok.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
PAP / Artur Reszko
Gośćmi gali Lotto Ekstraklasy byli nie tylko najlepsi trenerzy i piłkarze zakończonego sezonu, ale też między innymi prezes PZPN Zbigniew Boniek, zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk oraz byli reprezentanci Polski Radosław Majdan i Tomasz Frankowski.

- Jesteśmy tu, aby podsumować najbardziej pasjonujący sezon w historii. Było dużo emocji i chcę podziękować wszystkim twórcom tego sukcesu. To był sezon rekordów frekwencyjnych, finansowych i sportowych - przywitał gości Dariusz Marzec, prezes spółki Ekstraklasa.

Największa była delegacja Legii Warszawa, która po dramatycznym finiszu została mistrzem Polski i podczas gali została jeszcze raz udekorowana.

Piłkarzem sezonu została właśnie gwiazda Legii Vadis Odjidja-Ofoe. Ogłoszenie triumfatora w tej kategorii było gwoździem wieczoru.

ZOBACZ WIDEO Radosław Majdan i Dariusz Tuzimek komentują mistrzostwo Polski Legii Warszawa

Odkryciem sezonu został Jarosław Niezgoda, którego Legia Warszawa wypożyczyła do Ruchu Chorzów. Z Niebieskich do Lecha Poznań trafił przed sezonem Matus Putnocky, który przez piłkarzy Lotto Ekstraklasy został wybrany bramkarzem sezonu. Słowak zachował czyste konto w 18 spotkaniach, a Kolejorz stracił najmniej goli spośród 16 drużyn.

Zacięta rywalizacja była w kategorii obrońca sezonu. Pojedyncze głosy zdecydowały o zwycięstwie Macieja Dąbrowskiego z Legii Warszawa nad Piotrem Tomasikiem z Jagiellonii Białystok oraz Janem Bednarkiem z Lecha Poznań. Po chwili na scenie pojawił się Vadis Odjidja-Ofoe, którego ligowcy wybrali prawie jednogłośnie pomocnikiem sezonu.

Niespodzianką była nagroda dla trenera Macieja Bartoszka, który wyprzedził w głosowaniu szkoleniowców mistrza oraz wicemistrza Polski. Koronę Kielce przejął w połowie sezonu i poprowadził na 5. lokatę w Lotto Ekstraklasie. Bartoszek został pomimo sukcesu zwolniony z klubu.

Walkę w kategorii napastnik sezonu stoczyli królowie strzelców Marcin Robak z Lecha Poznań i Marco Paixao z Lechii Gdańsk. Lepszy okazał się snajper wyborowy Kolejorza. W ten sposób trzeci na koniec sezonu Lech dostał dwie nagrody, a wicemistrz Jagiellonia Białystok zero.

Komplet nagrodzonych:

Piłkarz sezonu: Vadis Odjidja-Ofoe (Legia Warszawa)
Bramkarz sezonu: Matus Putnocky (Lech Poznań)
Obrońca sezonu: Maciej Dąbrowski (Legia Warszawa)
Pomocnik sezonu: Vadis Odjidja-Ofoe (Legia Warszawa)
Napastnik sezonu: Marcin Robak (Lech Poznań)
Odkrycie sezonu: Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów)
Trener sezonu: Maciej Bartoszek (Korona Kielce)

Czy Maciej Bartoszek był najlepszym trenerem sezonu w Lotto Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×