La Liga Legends lepsi od Polaków

La Liga Legends bez większych problemów w towarzyskim meczu w Warszawie pokonali Polskie Legendy 2:0. Gole zdobywali Michel Salgado oraz Luis Garcia.

Michał Piegza
PAP
Dawne piłkarskie legendy spotkały się na stadionie Legii Warszawa. Triumfowali Hiszpanie, którzy nad Polakami górowali we wszystkich aspektach. Zgranie, sportowe sylwetki, technika.

Goście początkowo nie rzucali się na Polaków. Biało-Czerwoni kilka razy oddali strzały na bramkę, ale były one niecelne. Hiszpanie byli konkretni. W 26. minucie kapitalnego gola zdobył Michel Salgado, jeden z najlepszych zawodników w meczu.

Po przerwie w spotkaniu rozgrywanym 2 razy po 35 minut przewaga gości była zdecydowana. W 54. minucie padł drugi gol. Po zespołowej akcji Jose Emilio Amavisca dograł do Luisa Garcii, a ten uderzył na 2:0.

W końcówce Polacy mogli zdobyć kontaktowego gola. Jednak z bliska do bramki nie trafił Tomasz Frankowski.

La Liga Legends - Polskie Legendy 2:0 (1:0)
1:0 - Saldado 26'
2:0 - Garcia 54'

La Liga [b]Legend: [/b]Pedro Contreras, Cesar Sanchez, Miguel Salgado, Francesco Coco, Francisco Pavon, Fernando Sanz, Juan Capdevila, Christian Karembeu, Alberto Luque, Gaizka Mendieta, David Albelda, Marcos Senna, Jose Emilio Amavisca, Fernando Morientes, Luis Garcia, Gianluca Zambrotta, Steve McManaman.

Kadra Polskich Legend: Jerzy Dudek, Radosław Majdan, Marcin Baszczyński, Tomasz Kłos, Tomasz Hajto, Jacek Bąk, Jacek Zieliński, Arkadiusz Radomski, Kamil Kosowski, Jacek Krzynówek, Marek Saganowski, Piotr Czachowski, Tomasz Frankowski, Tomasz Kiełbowicz, Michał Żewłakow, Marcin Żewłakow.

Jerzy Dudek poradziłby sobie jeszcze w polskiej ekstraklasie?